سامانه پيام كوتاه ،سامانه پيام كوتاه رايگان ،نمايندگي سامانه پيام كوتاه
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 52
دیروز : 7
افراد آنلاین : 1
همه : 3084
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

صادرات ريالي ديروز مجاز، امروز ممنوع ، آزمون و خطاي سياستي در بازار ارز

 

درحالي كه از اواخر مهر ماه صادركنندگان به عراق و افغانستان نيز ملزم به بازگشت ارزصادراتي شده اند،ابهام بزرگي كه دولت بايدبه آن پاسخ دهد اين است كه در زمان اعمال معافيت، از واقعيتهاي تجارت با اين ۲كشور و خروج سرمايه درقالب صادرات ريالي مطلع نبوده است.

 

روند معامله در صادرات ريالي به گونه‌اي است كه خريدار و يا به عبارتي ديگر واردكنندگان ساير كشورها به

ويژه عراق، افغانستان و آذربايجان با پرداخت ريال كالاهاي خود را خريداري كرده و با سهولت به كشور خود صادر ميكنند كه گاها صادرات نيز بواسطه فروشندگان ايراني نيز انجام ميشود. در اين معاملات دلار و يورو نقش ندارند اما نوسانات ارزي در چند ماه گذشته تجار خارجي را به خريد ريالي اجناس ايراني راغب كرده است.

در كنار لطمات فراوان صادرات ريالي بر كل صادرات كشور، عدم بازگشت ارز صادراتي به داخل از جمله مهمترين تبعات منفي صادرات ريالي است. به نظر ميرسد با عدم بازگشت ارز حاصل شده از صادرات با كاهش عرضه ارز در بازار روبرو خواهيم شد كه موجب افزايش قيمت ارز در بازار پر التهاب  ارز ميگردد.

چرا معاملات بر پايه ريال ، چالش اصلي صادرات به عراق و افغانستان است؟

در سياست اول ارزي دولت كه در 21 فروردين ماه امسال اجرايي شد صادركنندگان به دو كشور عراق و افغانستان به دليل انجام معاملات بر پايه ريال، از بازگشت ارز صادراتي  معاف شده بودند. اين در حالي است كه با توجه به عدم بازگشت ارز صادراتي، دولت اجراي پيمان سپاري ارزي را در دستور كار قرار داده است. در سياست جديد ارزي دولت، صادركنندگان بايد معادل صادراتي كه انجام داده اند، ارز به چرخه اقتصادي كشور  بياورند تا  رفع تعهد ارزي  آنها انجام شود.

افغانستان و عراق دو بازار هدف در صادرات كالاهاي ايراني هستند كه در 6 ماه نخست امسال نيز بيشترين رشد را در صادرات به اين دو كشور داشته ايم. بر اساس مصوبه دولت و با فشارهاي كه از بيرون اعمال شد  از بازگشت ارز به سامانه نيما  معاف شده بودند. اما حجم بالاي صادرات ريالي و عدم بازگشت ارز حاصل شده از اين صادرات به كشور موجب شد كه طبق بخشنامه اخير بانك مركزي معافيت اين دو كشور برداشته شود.

آن‌گونه كه منابع مطلع در بانك ‌مركزي و نهادهاي نظارتي گزارش مي‌دهند، برخي صادركنندگان ريالي پس از آنكه پول كالاي فروخته شده به طرف خارجي را به ريال در حساب‌ هاي خود در بانك‌هاي ايراني دريافت مي‌كنند بلافاصله با استفاده از كارتخوان‌هايي كه در صرافي‌هاي شهرهاي مرزي اطراف كشور مانند سليمانيه و هرات و... فعال هستند، ريال داخل حساب‌هاي خود را به ارز تبديل مي‌كنند.

خروج سرمايه به واسطه صادرات ريالي

عرضه ارز ناشي از صادرات غيرنفتي و تزريق آن به سامانه نيما موجب تامين منابع ارزي براي تداوم واردات كالاهاي واسطه اي و مواد اوليه مورد نياز كارخانجات ميشود ، اما سوال مهمي كه بوجود مي آيد اين است كه با توجه به حجم صادرات ريالي آيا مسئولين در سياست اول ارزي از خروج سرمايه به واسطه صادراتي ريالي بي خبر بوده اند؟

رئيس كل بانك مركزي عدم ارائه ارز ناشي از صادرات به كشور‌هاي همسايه نظير عراق و افغانستان، تحت عنوان صادرات ريالي را غير قابل قبول دانسته و تأكيد كرده است: «صادرات ريالي مفهومي جز خروج سرمايه ندارد و ارز ناشي از اينگونه صادرات ، خصوصاً صادرات عمده هم بايد به چرخه اقتصاد برگردد.»

بر اساس اطلاعات واصله ، عبدالناصر همتي اختيارات كافي را از سران سه قوه براي برخورد با صادركنندگان ريالي و شركت‌هايي كه دلار‌هاي صادراتي خود را به داخل يا براي واردات تخصيص نمي‌دهند ، گرفته است.

عدم آشنايي با واقعيتهاي تجارت با كشورهاي همسايه

دولت در سياست اول ارزي با عدم شناخت كافي از واقعيتهاي تجارت با كشورهاي همسايه صادرات به دو كشور عراق و افغانستان را از بازگشت ارز به  سامانه نيما معاف كرد. اين در حالي است كه از اوايل شهريور ماه و همزمان با اجراي سياست دوم ارزي، بانك مركزي معافيت در نظر گرفته شده براي دو كشور عراق و افغانستان را لغو و كل صادركنندگان كشور ملزم به بازگشت ارز صادراتي شدند. سوال مهمي كه در اينجا پيش ميايد اين است كه ايا سياست گذار شناخت دقيقي از آنچه در تجارت خارجي كشور به خصوص با كشورهاي همسايه اتفاق ميافتد نداشته است؟ در غير اين صورت دليل تغيير نحوه برخورد با صادركنندگان به عراق و افغانستان ظرف مدت 3ماه چه بوده است به گفته كارشناسان، اين شيوه عجيب از صادرات تأثيرات مخرب فراواني بر اقتصاد كشور دارد چرا كه در واقع نوعي خروج سرمايه و چوب حراج زدن به منابع كشور است. براساس نقل قولي از رئيس كل بانك مركزي نظر ميرسد از حدود 23 ميليارد دلار صادرات نيمه نخست امسال معادل حدود 10 تا 11 ميليارد دلار آن از نوع صادرات ريالي بوده كه عملاً منبع قابل وصولي براي تأمين ارز مورد نياز كشور نيست.

رئيس كل بانك مركزي آن دسته از صادر‌كنندگاني را كه ارز وارد كشور نمي‌كنند و در واقع در خروج سرمايه از كشور نقش دارند، تهديد به برخورد قضايي كرد. بازگشت ارز حاصل از صادرات ريالي چالش بسيار مهمي است كه با توجه به حجم صادرات از اين طريق مي تواند نقش موثري در اوضاع ملتهب بازار ارز داشته باشد.

جداي از تغيير رفتار با صادركنندگان ريالي، بحث تغيير سياستهاي كلان ارزي ظرف 5ماه كه خود ابهام بزرگي است و هنوز هيچ مقامي از دولت به آن پاسخ شفاف و قانع كننده نداده است. اين تغييرات عمومي و كلان كه در يك بازه زماني محدود نيز انجام گرفته است اثرات مخربي بر روند تجارت خارجي كشور دارد و لازم به جاي تغييرات مداوم به دنبال احصا سياستهاي كارامد و پايبندي به اجراي همه جانبه آنها باشيم. 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۳۸:۵۳ ] [ smsreson ]

 توضيحات ظريف درباره FATF , CFT

امروز جلسه غيرعلني مجلس درباره FATF و CFT با حضور ظريف و تيم وزارت امورخارجه برگزار شد.

مجلس شوراي اسلامي امروز (سه‌شنبه، اول آبان) پيش از جلسه علني، در كمتر از 2 ساعت جلسه غيرعلني تشكيل داد كه در اين جلسه، محمدجواد ظريف، وزير امورخارجه و عباس عراقچي، معاون سياسي وزير امور خارجه، نيز حضور داشتند.

محور جلسه به بررسي لوايح چهارگانه الحاق ايران به كارگروه ويژه اقدام مالي (FATF) و نيز الحاق ايران به كنوانسيون مبارزه با تأمين مالي تروريسم (CFT) اختصاص داشت.

ظريف به عنوان تيم ديپلماسي دولت توضيحاتي درباره مزايا و معايب الحاق ايران به FATF ارائه كرد. قرار بود نشست غيرعلني مجلس درباره بررسي FATF پيش از جلسه غيرعلني مجلس در روز يكشنبه گذشته برگزار شود كه به امروز موكول شد.

در زير جزئياتي از جلسه غيرعلني صبح امروز مجلس با محوريت FATF و CFT را مي‌خوانيد:ظريف در مجلس: اروپايي‌ها در CFT با ما همراه بودند/ در مهلت 4ماهه FATF بايد سازوكاري تعيين شود و به‌تصويب نظام برسد*

بهروز نعمتي، سخنگوي هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي، صبح امروز (سه‌شنبه اول آبان‌) در حاشيه جلسه غيرعلني امروز مجلس شوراي اسلامي با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اين جلسه گفت: در اين جلسه محمدجواد ظريف، وزير امور خارجه و عباس عراقچي، معاون وزير امور خارجه، حضور داشتند.

وي ادامه داد: در اين جلسه آقاي ظريف اعلام كرد كه آمريكاييها با فشار اقتصادي سعي دارند مشكلاتي را براي جمهوري اسلامي ايجاد كنند تا از اين طريق به خواسته‌هاي خود برسند.

نماينده تهران در مجلس تصريح كرد: وزير امور خارجه در اين جلسه اشاره داشت كه آمريكاييها با استفاده از فشار رواني و بزرگ كردن مسائل كوچك سعي دارند همراه با فشار اقتصادي براي جمهوري اسلامي ايران جو منفي ايجاد كنند.

سخنگوي هيئت رئيسه مجلس درباره اظهارات محمدجواد ظريف در جلسه غيرعلني پارلمان درباره مذاكرات با اروپاييها براي ادامه برجام اظهار داشت: آقاي ظريف در اين جلسه اعلام كرد كه اروپايي‌ها مصمم هستند از 13 آبان اقداماتي را انجام دهند و سازوكاري را در اين زمينه پيش‌بيني كردند. البته روسيه، چين و هند نيز متعهد شدند كه اقدامات خود را انجام دهند.

نعمتي با بيان اينكه وزير امور خارجه اعلام كرد اروپايي‌ها در برابر آمريكا ايستادگي خوبي داشتند، افزود: در اين جلسه ظريف اعلام كرد، اروپايي‌ها در CFT و FATF با ما همراه بودند.

سخنگوي هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: آقاي ظريف در اين جلسه اعلام كرد كه در 4 ماه آينده كه از سوي FATF مهلتي به ايران داده شده، بايد سازوكاري تعيين شود و به‌تصويب نظام برسد.

نماينده مردم تهران در مجلس تصريح كرد: آقاي ظريف در اين جلسه اعلام كرد كه نكند با خودتحريمي به  تفاهم‌نامه‌هايي كه دوجانبه و چندجانبه ايجاد شده خدشه وارد شود.


*روايت "ابطحي" از جلسه غيرعلني مجلس درباره FATF*

سيدجواد ابطحي، عضو شوراي مركزي فراكسيون نمايندگان ولايي مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به جزئيات نشست غيرعلني امروز (سه‌شنبه، اول آبان) پارلمان، گفت: در اين جلسه، آقاي عراقچي همان موضوعاتي را كه حين مذاكرات برجام، مطرح مي‌كرد، تكرار كرد.

وي با اشاره به برخي از اظهارات عراقچي افزود: وي اعلام كرد بعضي از كشورهاي دوست هم مي‌گويند كه اگر مي‌خواهيم با شما (ايران) مبادلات بانكي داشته باشيم، بايدFATF را بپذيريد و ما بايد تابلوي پذيرش را بالا نگه داريم، اما در آينده معلوم نيست كه چه اتفاقاتي بيافتد، ممكن است كه در آينده با آن همكاري نكنيم.

نماينده مردم خميني‌شهر در مجلس اضافه كرد: معاون سياسي وزير امورخارجه، اعلام كرد شوراي امنيت سازمان ملل در موضع ضعف قرار گرفت. آقاي ظريف هم در ادامه صحبت‌هاي عراقچي، مسائلي را مطرح كرد و اشاره‌اي به موضوع SPV ( ساز و كار ويژه مبادلات پولي بين ايران و اروپا) داشت و گفت اگر چه اروپايي‌ها مذاكرات و تضمين‌ها را طولاني كردند، اما به هر حال فعلا در مخالفت با آمريكا، اقداماتي را انجام دادند. SPV نيز كه تشكيل شود، مشكلات حل مي‌شود. در رابطه با سوئيفت هم مشغول مذاكره با آمريكا هستند و ظرف دو هفته آينده به نتايجي در اين باره خواهند رسيد.

ابطحي در ادامه به بخشي از صحبت‌هاي وزير امورخارجه در جلسه غيرعلني پارلمان اشاره كرد و گفت: آقاي ظريف در اين جلسه گفت اينكه بعضي از دوستان معتقدند كه رعايت استانداردهاي FATF خودتحريمي است را نمي‌پذيريم، زيرا ما معتقديم كه نپيوستن به FATF خودتحريمي است و مشكلاتي را براي ما ايجاد مي‌كند.

وي با بيان اينكه نه آقاي ظريف و نه آقاي عراقچي در اين جلسه تضميني براي حل مشكلات كشور با پذيرفتن شروط FATF نداد. همان صحبت‌‌هايي كه در جلسه قبلي نيز مطرح كرده بود را دوباره مطرح كرد و تضميني نداد.

عضو شوراي مركزي فراكسيون نمايندگان ولايي مجلس اضافه كرد: در اين جلسه آقايان ذوالنور، قوامي و فلاحت‌پيشه، رئيس كميسيون امنيت ملي نيز سخنراني كردند، البته آقاي فلاحت‌پيشه در موافقت با پيوستن به FATF صحبت كرد، اما آقايان قوامي و ذوالنور نظر مخالفي نسبت به اين كارگروه ويژه اقدام مالي داشتند. در اين جلسه پيرامون موضوعات مطرح شده، رأي‌گيري صورت نگرفت.

نماينده مردم خميني‌شهر در مجلس در پايان خاطرنشان كرد: آقاي فلاحت‌پيشه در صحبت‌هايش اشاره‌اي به موضوع ربايش تعدادي از مرزبانان در مرز ميرجاوه كه چندي پيش اتفاق افتاد، داشت و گفت كه اقدامات اميدبخشي انجام شده كه اميدواريم موضوع حل شود.


توضيحات ظريف درباره ابهامات بيانيه FATF در مجلس*

سيدحسين نقوي حسيني، نماينده مردم ورامين در مجلس شوراي اسلامي، در تشريح جلسه غيرعلني صبح امروز (سه‌شنبه اول آبان) مجلس اظهار داشت: اين جلسه با حضور محمدجواد ظريف وزير امور خارجه و عباس عراقچي معاون وي برگزار شد.

وي افزود: در اين جلسه ميهمانان نكاتي را درباره «FATF»، مذاكراتي كه با اروپايي‌ها صورت گرفته و همچنين كانالي كه آنها قرار است براي مبادلات مالي طراحي كنند، مطرح كردند. همچنين گزارشي از وضعيت ايران در نشست اخير«FATF» به وكلاي‌ملت ارائه شد.

نماينده مردم ورامين در مجلس با بيان اينكه در اين جلسه 4 تن از اعضاي كميسيون امنيت‌ملي و سياست خارجي مجلس نيز نقطه نظرات خود را مطرح كردند، ادامه داد: برخي نمايندگان در اظهارات خود نسبت به پيوستن به اين كارگروه مالي نقد داشتند و برخي ديگر نيز پيوستن به اين كارگروه را تأييد مي‌كردند.

نقوي به بخشي از اظهارات آقاي ظريف در اين جلسه اشاره كرد و گفت: اروپايي‌ها از لحاظ سياسي همچنان بر موضع قبلي خود مبني بر حمايت از برجام پايبند هستند، مي‌خواهند اين كانال مالي ايجاد شود و پيگير اين موضوع هستند.

حجت‌الاسلام عليرضا سليمي، نماينده مردم محلات در مجلس شوراي اسلامي، نيز درباره دليل تشكيل جلسه غيرعلني و دعوت از وزير امورخارجه و معاون وي،گفت: درباره«CFT» و بيانيه‌اي كه اخيرا از سوي اين كارگروه مالي منتشر شده، نمايندگان سوالات و ابهاماتي داشتند كه اين جلسه در همين راستا برگزار شده است.

وي افزود: در اين بيانيه آمده اروپايي‌ها فشار آوردند كه ايران بايد شروط را حذف كند، سوالات نمايندگان عمدتا پيرامون اين مسئله بود كه ميهمانان توضيحاتي را در اين باره ارائه دادند.

 

 ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۳:۰۶ ] [ smsreson ]

آميرزا

 

 

 

*پنل اس ام اس شيراز ** پنل پيامك *

*نمايندگي پنل پيامك شيراز ** پيامك صوتي *

 

 

اين روزها  بازي هاي جذاب رقابتي وپرچالش در فروشگاه هاي نرم افزار به وفور ديده ميشوند وعمده مراجعه

كنندگان قشر جوان هستند. جالب اينجاست كه  هركي بازي رو نصب كرده بعد چند تا مرحله بازي

كردن و آشنا شدن به فضا و سبك بازي ناخواسته ساعتها وقتش را با بازي ميگذرونه وگذشت ساعتها را احساس

نميكند.

*پنل نمايندگي شيراز*

 

يكي از اين بازي ها كه درمدت زمان خيلي كم ركوردار نصب در بين بازي هاي قبل از خود ومشابه را پيدا كرده است

بازي اميرزا ست كه در عين راحتي و سادگي جدا خيلي قشنگ كاربر رو به چالش ميكشه و استاد بازي با كلمات

است هرچند تو مرحله هاش در اين بازي جديد هيچگونه خلاقيتي  بكار برده نشده ولي به خاطر استفاده فوق العاده

از معاني نهفته در  حروف ايراني و معماهاي مختلف ، توانسته جذاب ترين عناوين بازي ايراني با بيشترين درخواست و 

نصب بازي  را به خودش اختصاص بده.

 

پنل اس ام اس * نمايندگي پنل پيامك * پنل پيامك شيراز * نمايندگي پيامك صوتي

 

حالا با تمام اين مسائل گرافيك و انيميشن متناسب با فرهنگ داخلي و موسيقي قشنگش  را هم در نظر بگيريد

متوجه ميشيد كه هرچند براي ساختش از مدل هاي قبل و قديمي كپي برداري شده ولي خداييش از تمام بازيهاي

قبل خودش باحال تر و جذاب تر ساخته شده است.

 

اپراتور صوتي پيامرسان *پنل پيامك صوتي * نمايندگي پنل پيامك صوتي

پنل اس ام اس پيام رسون * پنل اس ام اس صوتي * اپراتور پنل پيامك

 

           اين مسئله به همراه رابط كاربري خوب بازي، طراحي زيباي كاراكترها و توجه به جزييات موجب گشته تا از

لحاظ ديداري بازيكن يك تجربه خوب و متنوع  را پشت سر بگذارد وتا ساعت ها درباره بازي حرف بزنه و شوق وذوق

بازي كردنش رو باد همه به اشتراك بگذاره.

 

جوابهاي آميرزا رو از لينك زير ميتونيد دانلود كنيد.

 

https://bit.ly/2NLalNQ

 

شركت تك رايان سپهر خاورميانه

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۲:۲۹ ] [ smsreson ]

پايان 36 سال چشم انتظاري و فراق

 

پايان 36 فراق خانواده شهيد با پيكر مطهر او بدون حضور پدر و مادر در جمع خواهران و برادران در معراج شهدا برگزار شد. پدر سال‌هاي خيلي دور و قبل از شهادت پسر از دنيا رفته بود، مادر نيز، 14 سال پيش در چشم انتظاري بازگشت پسرش، از دنيا رفته بود. بسيجي شهيد تازه شناسايي شده دوران دفاع مقدس، شهيد «فرمانعلي قرباني» فرزند صفرعلي در 12 فروردين ماه سال 1339 در شهرستان خدابنده به دنيا آمده بود. او توسط لشكر 27 محمد رسول الله(ص) و از شهرستان اسلامشهر به جبهه اعزام شده و در سال 61 در عمليات مسلم ابن عقيل و در منطقه سومار به شهادت رسيده بود و در شمار شهداي مفقودالاثر قرار گرفت كه طي عمليات تفحص كشف و توسط پلاك هويت شناسايي شد. پيكر مطهر اين شهيد 22 ساله در منطقه ماند و در شمار شهداي مفقودالاثر قرار گرفت و بعد از گذشت 36 سال طي عملات تفحص كشف و توسط پلاك هويت شناسايي شد.

«زيور قرباني» خواهر شهيد تازه شناسايي شده دوران دفاع مقدس شهيد «فرمانعلي قرباني» مي‌گويد:«ما دو خواهر و سه برادر بوديم و شهيد دومين فرزند خانواده بود. شهيد قبل از شهادت، چندين مرتبه به جبهه رفته بود. پدرم فوت كرده بود و برادرم از مادرم رضايت گرفت كه مادرم گفته بود راضي هستم، برو خدا پشت و پناهت. يادم مي‌آيد كه بعد از آزادي خرمشهر به منزل آمد و از خوشحالي شيريني پخش مي‌كرد.»

خواهر شهيد تازه شناسايي شده دوران دفاع مقدس شهيد «فرمانعلي قرباني» مي‌گويد: خيلي دلتنگ برادرم بودم و هميشه به نيابت از برادرم بر سر مزار شهداي گمنام مي‌رفتم و با هر قدمي مي‌گفتم شايد يكي از اين‌ها كه اينجا خوابيده، برادرم باشد.

وصيت نامه را خودم خواندم

خواهر شهيد كه زمان شهادت برادرش، تنها 9 سال داشته است، درباره آخرين مرتبه‌اي كه شهيد را بدرقه كرده بودند، چنين مي‌گويد: «روز 16 ماه مبارك رمضان بود كه مي‌خواست دوباره به جبهه برگردد كه من و مادر و برادرم بدرقه‌اش كرديم و در عمليات مسلم ابن عقيل منطقه سومار به شهادت رسيده بود. همرزمانش شهادت او را به برادرم اطلاع داده بودند.»

خواهر ، وصيت برادرش را اين چنين روايت مي‌كند: «وقتي ساك برادرم را برگرداندند، درب را باز كرديم و وصيت نامه را خودم خواندم. اينطور وصيت كرده بود كه: اگر شهيد شدم سر مزارم گريه نكنيد كه دشمنان شاد شوند، حجاب را رعايت كنيد. شهادت افتخار ما است و بايد از سرزمين خود دفاع كنيم و اجازه ندهيم كه دشمن خاك ما را بگيرد، اينجا وطن ما است.»

مادري كه با چشم انتظاري از دنيا رفت.

خواهر شهيد تازه شناسايي شده از دلتنگي‌هاي مادرش كه 14 سال پيش فوت كرده بود، مي‌گويد:«مادرم 22 سال چشم به در بود و منتظر پسرش بود. هميشه مي‌گفت اگر خودت نمي‌آيي، پيكرت بياييد تا آن را بو كنم. چون بيمار بود گاهي اوقات به تشييع پيكر شهداي گمنام مي‌رفت.»

خواهري كه 36 سال در فراغ برادر بوده، خود را با رفتن بر سر مزار شهداي گمنام آرام مي‌كرده است و مي‌گويد: «خيلي دلتنگ برادرم بودم و هميشه به نيابت از برادرم بر سر مزار شهداي گمنام مي‌رفتم و با هر قدمي كه مي‌زدم، مي‌گفتم شايد يكي از اين‌ها كه اينجا خوابيده است برادرم باشد. به آن‌ها مي‌گفتم براي شما فاتحه مي‌خوانم و فكر كنيد كه من هم خواهرتان هستم.»

حاجت روا شده شهداي گمنام

اين خواهر شهيد كه حاجت گرفته همين شهداي گمنام است، درباره حاجت روايي خود مي‌گويد: «حدود دو هفته پيش بود كه به يكي از شهرهاي شمالي رفته بوديم كه همسرم كنار يك پارك كه مزار شهداي گمنام در آنجا بود نگه داشت تا به زيارت آن‌ها بروم. شهدا 20 و 24 ساله بودند. به آن‌ها گفتم نمي‌دانم شما خواهر و برادر داريد يا نه، من را دعا كنيد و به برادرم رسيدگي كنيد و بگوييد كه برگردد، 36 سال صبر خيلي سخت است و يك عمر گذشته است.»

قرباني لحظه شنيدن بازگشت پيكر برادرش را چنين روايت مي‌كند: «روز دوشنبه هفته گذشته بود كه بعد از اينكه مهمان‌هايم رفتند همسرم با دخترم تماس گرفت. من همانطور داشتم به دخترم نگاه مي‌كردم كه چه اتفاقي افتاده است كه گفت مامان 36 سال انتظار چه چيزي را مي‌كشيدي؟ گفتم انتظار برگشت دايي‌ات را مي‌كشيدم و چشمم به در بود كه گفت آمده. همان جا نشستم و خدا را شكر كردم و گفتم دايي‌ات خوش آمده است و من افتخار مي‌كنم كه خواهر شهيد هستم.»

با بغل كردن پيكر برادرم، سبك شدم

خواهر شهيد قرباني از زمزمه‌هاي خود در لحظه ديدار و بغل گرفتن پيكر برادرش مي‌گويد: «برادرم وصيت كرده بود كه گريه نكنم اما نتوانستم. وقتي پيكر برادرم را بغل كردم، خيلي سبك شدم كه بيان كردنش سخت است. روز دوشنبه قبل از خبر بازگشت، خواب ديده بوده بودم كه يك بچه كوچك بغلم داده بودند كه حكمتش را نمي‌دانستم تا اينكه امروز پيكر برادرم را بغل كردم. آن لحظه ياد حرف‌هاي او افتادم كه مي‌گفت حجاب تو سلاح ما است و مواظب حجابت باش و اشك نريز.»

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۲۳:۵۵ ] [ smsreson ]

با فعال شدن كارت سوخت ، بنزين "دو نرخي" مي‌شود. 

 

عضو كميسيون انرژي مجلس ميزان سهميه و نرخ بنزين با كارت سوخت را تشريح كرد.

 

هدايت‌الله خادمي عضو كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري تسنيم، با اشاره به اخبار منتشر شده مبني بر احيا كارت سوخت، اظهار داشت: احتمالا سامانه هوشمند كارت سوخت ظرف چند ماه آينده فعال مي‌شود.

وي افزود: با استفاده از سامانه هوشمند كارت سوخت هم مصرف بنزين مديريت و كاهش يافت و هم از طرف ديگر جلوي قاچاق سوخت گرفته شد و در نتيجه واردات بنزين نيز كاهش يافته بود.

عضو كميسيون انرژي مجلس با تاكيد بر اينكه با توجه به شرايط به وجود آمده و شدت افزايش مصرف بنزين احياي كارت سوخت پيش‌بيني مي‌شد، تصريح كرد: با فعال شدن سامانه كارت سوخت، قيمت بنزين 2 نرخي مي‌شود و يك نرخ بنزين (قيمت فعلي) و با سهميه مشخص عرضه مي‌شود و يك نرخ نيز با قيمت آزاد در اختيار مصرف كنندگان قرار مي‌گيرد.

خادمي درباره قيمت هر يك از نرخ‌هاي بنزين گفت: نرخ سهميه‌اي با قيمت فعلي يعني هزار تومان و با كارت سوخت در اختيار مصرف كنندگان قرار مي‌گيرد.

نماينده مردم ايذه و باغملك در مجلس درباره قيمت بنزين آزاد (نرخ دوم) اظهار داشت: با توجه به اينكه حداقل‌ها براي نياز مردم با كارت سوخت تامين مي شود، بنابراين دست دولت براي قيمت‌گذاري نرخ دوم باز است كه براساس شنيده‌ها احتمالا نرخ دوم 30 الي 40 درصد نسبت به نرخ اول بيشتر است و در حدود هزار و چهارصد تومان عرضه مي‌شود.

خادمي درباره ميزان سهميه بنزين هر خودرو گفت: تصميم قطعي در اين باره اتخاذ نشده است، اما بار گذشته براي هر خودرو 70 ليتر بنزين در نظر گرفته شده بود كه احتمالا اين بار هم به همان ميزان باشد؛ البته ميزان سهميه براي خودرو‌هاي تاكسي و سهميه آژانس‌ها متفاوت خواهد بود كه با هماهنگي با دستگاه‌هاي ذيربط ميزان سهميه آنها هم مشخص مي‌شود.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۸:۱۲ ] [ smsreson ]

پيامك صوتي چيست؟

 

پنل اس ام اس

 

Smsreson.info

 

پيامك صوتي يا  اس ام اس صوتي (در زبان قابل قبول توسط اكثريت رايج و يا محبوب

 

در يك منطقه محلي) به شبكه هاي تلفن همراه يا تلفن ثابت در سراسر كشور. اين يك

 

تكنولوژي ارتباطي ساده است كه يك پيام صوتي ضبط شده با پنل پيامك صوتي ،يا

 

نمايندگي پيامك صوتي ، پنل پيامك صوتي پيامرسان  را به هزاران نفر از تماس گيرنده

 

ها  يا مخاطبين در يك زمان بسيار كوتاه ارسال ميكند. اپراتور پيامك صوتي ،يا نمايندگي

 

پيامك صوتي ، متن يا صداي ضبط شده مورد نظرتان را به صدها نفر يك باره با استفاده

 

از ليست مديريت ارسال پيامك صوتي يا پنل اس ام اس شيراز يا پنل پيامك را به طور

 

خودكار وبه صورت هدفمند ارسال ميكند.

 

 

هيچ شخص يا عامل نيازي به صحبت با گيرنده تماس خودكار نيست. گيرنده تماس صوتي

 

فقط به پيام صوتي ضبط شده گوش مي دهد.

 

خدمات پنل  اس ام اس صوتي

 

چطور كار مي كند؟

 

اپراتور صوتي تك رايان سپهر خاورميانه و سامانه پيامك صوتي پيام رسون اجازه مي دهد

 

تا پيام هاي صوتي ضبط شده را به صدها يا حتي هزاران تلفن همراه و تلفن ثابت ارسال كنيد، در حالي كه تمام پروسه را از


 طريق وب مديريت كنيد.

 

به سادگي مراحل زير رادنبال كنيد:

 

*پيام صوتي خود را ضبط كنيد

 

*ليست آپلود شماره هاي تلفن را كه ميخواهيد تماس بگيريد بارگيري كنيد

 

*سيستم به طور خودكار شماره تلفن ها را مي خواند و پيام صوتي پيش از ضبط را پخش مي كند

 

*ارسال هدفمند پيامك صوتي تبليغاتي

 

تبليغات صوتي چرا مفيد است؟

 

با رشد استفاده از پيام كوتاه و متن پيامكي مشتركان تلفن همراه ، استراتژي بازاريابي

 

پيامكي وتبليغات اس ام اسي  براي بازاريابان بسيار كارساز ومفيد است. با رسيدن به

 

جهاني از اس ام اس هاي صوتي (مستقل از گوشي و سيم كارت)، پيام صوتي انبوه و يا

 

dialers و خروجي نقش بسيار مهمي در رسيدن به اين هدف مخاطبان دارد در زبان

 

محلي با بالا بودن عواطف پيامك صوتي و آگهي صوتي  بسيار مفيد است.

 

 

با آمار تقريبا 100? از جمعيت فارسي زبان، بازاريابان و صاحبان مشاغل با انتخاب نمايندگي پنل پيامك ،پنل نمايندگي،


نمايندگي پنل پيامك شيراز و اپراتور پيامك صوتي و ارسال انبوه پيامك صوتي تبليغاتي به ناحيه هاي  دور دست ،


 به عنوان يك راه حل براي رسيدن به مشتريان در زبان هاي مختلف ومكان هاي مختلف آينده شغلي خود را تضمين ميكنند.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۳۵:۰۳ ] [ smsreson ]

جلسه ويژه شوراي نگهبان با جهانگيري و ظريف درباره FATF و CFT

سخنگوي شوراي نگهبان جزئياتي از نشست مشترك امروز اين شورا و برخي اعضاي هيئت دولت درباره FATF و CFT را تشريح كرد.

عباسعلي كدخدايي سخنگوي شوراي نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري تسنيم با اشاره به نشست پيش از ظهر امروز(چهارشنبه، 25 مهر) اين شورا، گفت: نشست امروز شوراي نگهبان با حضور اعضاي فقها و حقوقدانان برگزار شد.

وي افزود: با توجه به اينكه هيئت وزيران قبلا درخواست داده بود كه جلسه‌اي با حضور برخي اعضاي اين هيئت براي بررسي موضوعات پيرامون لايحه الحاق ايران به كنوانسيون مبارزه با تأمين مالي تروريسم (CFT) و FATF برگزار شود، جلسه امروز شوراي نگهبان به اين امر اختصاص داشت.

سخنگوي شوراي نگهبان ادامه داد: در جلسه امروز شوراي نگهبان اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس‌جمهور، محمدجواد ظريف وزير امور خارجه، عبدالناصر همتي رئيس كل بانك مركزي و حسينعلي اميري معاون پارلماني رئيس‌جمهور نيز حضور داشتند و گزارشي از وضعيت لايحه CFT و الحاق ايران به كارگروه ويژه اقدام مالي FATF  به اعضاي شوراي نگهبان ارائه دادند.

كدخدايي تصريح كرد: در بخش ديگري از اين جلسه، اعضاي شوراي نگهبان نيز ديدگاه‌ها و نقطه‌‌نظرات خود را پيرامون CFT و FATF مطرح كردند.

سخنگوي شوراي نگهبان در پايان خاطرنشان كرد: در جلسه امروز شوراي نگهبان هيچ‌گونه رأي‌گيري و تصميم‌گيري پيرامون FATF صورت نگرفت و مقرر شد تا كارشناسان مرتبط با اين حوزه در جلسات آينده شوراي نگهبان حضور يابند.

*FATF* چيست؟

(Financial Action Task Force )  يك سازمان بين دولتي و يك گروه ويژه اقدام مالي است كه به ابتكاركشورهاي عضو G7 در سال 1989 تأسيس شد، اين گروه موظف‌اند هر چهار ماه يك بار گزارشي را درباره ريسك سرمايه‌گذاري در بازارهاي هدف براي كشورهاي عضو اعلام كنند، در ابتدا اين سازمان تنها وظيفه روند پولشويي در سطح بين‌الملل را بررسي و استانداردهايي را براي مبارزه با پولشويي تدوين مي‌كرد، اما از 2001 ميلادي و پس از حملات تروريستي 11 سپتامبر، وظيفه بررسي بازارهاي هدف به منظور سرمايه‌گذاري را از نظر وجود امكان تأمين مالي تروريسم نيز به عهده كارشناسان اين سازمان قرار دادند.

اين گروه ويژه اقدام مالي، در گزارش‌هاي سالانه‌اش، يك «ليست سياه» از كشور هايي كه با معيار اين نهاد، پرخطرترين كشورها براي سرمايه‌گذاري هستند قرارد داده بود، اين ليست شامل كشورهايي است كه از نظر كارشناسان اين سازمان، در مبارزه جهاني عليه پولشويي و تأمين مالي تروريسم همكاري نمي‌كنند. در سال 2009 براي اولين بار، نام ايران در كنار نام پاكستان، ازبكستان، تركمنستان وارد ليست سياه پيشنهادهاي سرمايه‌گذاري (FATF) قرار گرفت، در سال‌هاي بعدي نيز گزارش‌ها ادامه پيدا كرد و نام ايران در رأس ليست سياه ديده شد.

*ماجراي الحاق ايران به FATF از كجا شروع شد؟*

ماجراي الحاق ايران به كارگروه اقدام ويژه مالي (FATF) از آنجا شروع شد كه علي طيب‌نيا وزير اقتصاد دولت يازدهم در خرداد سال 1395 و پس از تصويب قانون مبارزه با تأمين مالي تروريسم در مجلس با امضاي 35 بند از پيش‌شرط‌هاي FATF، تعهد مي‌دهد كه ما بقي تعهدات نيز در مجلس تصويب شود، اين در شرايطي است اقدام طيب‌نيا بدون طي مراحل قانوني و برخلاف اصل 77 قانون اساسي كه دولت را ملزم مي‌كند عهدنامه‌ها، مقاوله‌نامه‌ها، قراردادها و موافقت‌نامه‌هاي بين‌المللي به‌ تصويب مجلس برسد، صورت مي‌گيرد، سپس دولت 4 لايحه را براي فراهم كردن بستر الحاق به اين كارگروه تدوين و به مجلس شوراي اسلامي تقديم كرد.

 

جلسه ويژه شوراي نگهبان با جهانگيري و ظريف درباره FATF و CFT

سخنگوي شوراي نگهبان جزئياتي از نشست مشترك امروز اين شورا و برخي اعضاي هيئت دولت درباره FATF و CFT را تشريح كرد.

عباسعلي كدخدايي سخنگوي شوراي نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري تسنيم با اشاره به نشست پيش از ظهر امروز(چهارشنبه، 25 مهر) اين شورا، گفت: نشست امروز شوراي نگهبان با حضور اعضاي فقها و حقوقدانان برگزار شد.

وي افزود: با توجه به اينكه هيئت وزيران قبلا درخواست داده بود كه جلسه‌اي با حضور برخي اعضاي اين هيئت براي بررسي موضوعات پيرامون لايحه الحاق ايران به كنوانسيون مبارزه با تأمين مالي تروريسم (CFT) و FATF برگزار شود، جلسه امروز شوراي نگهبان به اين امر اختصاص داشت.

سخنگوي شوراي نگهبان ادامه داد: در جلسه امروز شوراي نگهبان اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس‌جمهور، محمدجواد ظريف وزير امور خارجه، عبدالناصر همتي رئيس كل بانك مركزي و حسينعلي اميري معاون پارلماني رئيس‌جمهور نيز حضور داشتند و گزارشي از وضعيت لايحه CFT و الحاق ايران به كارگروه ويژه اقدام مالي FATF  به اعضاي شوراي نگهبان ارائه دادند.

كدخدايي تصريح كرد: در بخش ديگري از اين جلسه، اعضاي شوراي نگهبان نيز ديدگاه‌ها و نقطه‌‌نظرات خود را پيرامون CFT و FATF مطرح كردند.

سخنگوي شوراي نگهبان در پايان خاطرنشان كرد: در جلسه امروز شوراي نگهبان هيچ‌گونه رأي‌گيري و تصميم‌گيري پيرامون FATF صورت نگرفت و مقرر شد تا كارشناسان مرتبط با اين حوزه در جلسات آينده شوراي نگهبان حضور يابند.

*FATF* چيست؟

(Financial Action Task Force )  يك سازمان بين دولتي و يك گروه ويژه اقدام مالي است كه به ابتكاركشورهاي عضو G7 در سال 1989 تأسيس شد، اين گروه موظف‌اند هر چهار ماه يك بار گزارشي را درباره ريسك سرمايه‌گذاري در بازارهاي هدف براي كشورهاي عضو اعلام كنند، در ابتدا اين سازمان تنها وظيفه روند پولشويي در سطح بين‌الملل را بررسي و استانداردهايي را براي مبارزه با پولشويي تدوين مي‌كرد، اما از 2001 ميلادي و پس از حملات تروريستي 11 سپتامبر، وظيفه بررسي بازارهاي هدف به منظور سرمايه‌گذاري را از نظر وجود امكان تأمين مالي تروريسم نيز به عهده كارشناسان اين سازمان قرار دادند.

اين گروه ويژه اقدام مالي، در گزارش‌هاي سالانه‌اش، يك «ليست سياه» از كشور هايي كه با معيار اين نهاد، پرخطرترين كشورها براي سرمايه‌گذاري هستند قرارد داده بود، اين ليست شامل كشورهايي است كه از نظر كارشناسان اين سازمان، در مبارزه جهاني عليه پولشويي و تأمين مالي تروريسم همكاري نمي‌كنند. در سال 2009 براي اولين بار، نام ايران در كنار نام پاكستان، ازبكستان، تركمنستان وارد ليست سياه پيشنهادهاي سرمايه‌گذاري (FATF) قرار گرفت، در سال‌هاي بعدي نيز گزارش‌ها ادامه پيدا كرد و نام ايران در رأس ليست سياه ديده شد.

*ماجراي الحاق ايران به FATF از كجا شروع شد؟*

ماجراي الحاق ايران به كارگروه اقدام ويژه مالي (FATF) از آنجا شروع شد كه علي طيب‌نيا وزير اقتصاد دولت يازدهم در خرداد سال 1395 و پس از تصويب قانون مبارزه با تأمين مالي تروريسم در مجلس با امضاي 35 بند از پيش‌شرط‌هاي FATF، تعهد مي‌دهد كه ما بقي تعهدات نيز در مجلس تصويب شود، اين در شرايطي است اقدام طيب‌نيا بدون طي مراحل قانوني و برخلاف اصل 77 قانون اساسي كه دولت را ملزم مي‌كند عهدنامه‌ها، مقاوله‌نامه‌ها، قراردادها و موافقت‌نامه‌هاي بين‌المللي به‌ تصويب مجلس برسد، صورت مي‌گيرد، سپس دولت 4 لايحه را براي فراهم كردن بستر الحاق به اين كارگروه تدوين و به مجلس شوراي اسلامي تقديم كرد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۴۹:۴۵ ] [ smsreson ]

تجهيز سپاه به موشك بالستيك دريايي با برد ۷۰۰ كيلومتر ، جزئياتي از عمليات گسترده پهپادهاي سپاه در سوريه اعلام شد.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه گفت: امروز موفق شده‌ايم موشك ساحل به درياي بالستيك و نه كروز را كه خود يك فناوري پيچيده دارد، توليد كنيم و از فاصله ۷۰۰ كيلومتري ناو و كشتي را مورد هدف قرار دهيم.

ششمين نشست مسئولان سياسي رده‌هاي نيروهاي مسلح، مستقر در استان‌هاي تهران و البرز به ميزباني نيروي هوافضاي سپاه برگزار شد. سردار اميرعلي حاجي‌زاده، فرمانده اين نيرو، در اين مراسم به تشريح توانمندي‌ها و دستاوردهاي آفندي و پدافندي نيروي هوا فضاي سپاه پرداخت.

به گزارش صبح صادق، سردار اميرعلي حاجي‌زاده در ابتداي اين نشست با اشاره به اينكه سه ركن اساسي اداره كشور، ‌رهبري،‌ مردم و مسئولان هستند، اظهار داشت: دو ركن اوليه، يعني رهبري و مردم تغيير نكردند، در تمامي فراز و نشيب‌ها و به وقتش فداكاري مي‌كنند،‌ همه آحاد مردم مدافع حرم مي‌شوند و شهيداني تقديم اسلام مي‌كنند. وي تأكيد كرد: امروز بخشي از مشكلات مردم و معضلات كشور به مسئولاني برمي‌گردد كه ضعيف عمل مي‌كنند و به صورت دقيق تدابير رهبر معظم انقلاب را اجرا و به عمق مطالب ايشان توجه نمي‌كنند.

سردار حاجي‌زاده گفت: عموم مردم مجموعه نظام را يكپارچه مي‌بينند؛ لذا در بخش‌هايي از جامعه مانند دانشگاه‌ها ايجاد سؤال و شبهه مي‌كنند كه حاكميت ديني توانايي اداره جامعه را ندارد. يكي از وظايف مسئولان سياسي،‌ حضور در بين اقشار مختلف مردم و بصيرت‌افزايي و رفع شبهات از موضع صحيح و پاسخ به پرسش‌هاي آنان به صورت هنرمندانه است.وي در بخش ديگري از سخنان خود با ذكر خاطره‌اي، اظهار داشت:‌ «من بعد از هفت فرمانده، اولين فرماندهي بودم كه از درون مجموعه نيرو در مهر ماه سال 1388 براي فرماندهي نيروي هوافضاي سپاه انتخاب شدم، 25 سال سابقه فعاليت در بخش موشكي داشتم و داراي تجارب فراواني در اين زمينه بودم؛ لذا براي اولين ملاقات و ديدار كاري در مسئوليت فرمانده نيرو، 16 آذر همان سال خدمت رهبر معظم انقلاب رسيدم و پس از ارائه برنامه‌هاي نيرو كه خيلي روي آن كار كرده بوديم، ‌ايشان فرمودند؛ ‌اين مسائل كه گفتي خوب است، ولي اولويت من دقت در موشك‌هاست.

سردار حاجي‌زاده ادامه داد: آن موقع ما روي برد كار مي‌كرديم و موشك‌هاي ما ضريب خطاي اصابت داشت. رهبر معظم انقلاب كه اين موضوع را فرمودند، ما در مجموعه نيرو سه ماه تلاش كرديم و‌ نتيجه مطلوب حاصل شد و بعدها به كمترين ضريب خطاي ممكن رسيديم.

وي تأكيد كرد: دنيا شاهد است كه جمهوري اسلامي ايران در حوزه موشكي در منطقه اول و در دنيا هفتم يا هشتم است و كره‌‌اي‌ها (كره شمالي) از ما عقب‌تر هستند. ما در بحث پهپادها در تراز 15 كشور اول جهان قرار داريم و از روسيه و چين جلوتريم. در حوزه پدافند هوايي توانمندي خوبي داريم و تجهيزاتي داريم كه از روسيه، فرانسه، چين و انگليس جلوتر است.

سردار حاجي‌زاده در همين زمينه اشاره كرد: رهبر معظم انقلاب در سال 1386 به فرمانده وقت نيرو فرموده بودند؛ من نمي‌دانم با موشك بالستيك زمين به زمين مي‌شود كشتي را زد يا نه؟ و اگر بتوانيد اين كار را بكنيد، ‌كار بزرگي است. ما براي تبعيت از ايشان، بچه‌ها را فعال كرديم و امروز موفق شده‌ايم موشك ساحل به درياي بالستيك و نه كروز را كه خود يك فناوري پيچيده دارد، توليد كنيم و از فاصله 700 كيلومتري ناو و كشتي را مورد هدف قرار دهيم.

وي افزود: امروز موشك‌هاي توليدي ما از 200 كيلومتر تا 2000 كيلومتر همه نقطه‌زن هستند و موشك‌هاي توليدي گذشته هم همه در حال تبديل شدن به نقطه‌زن هستند.

وي به چند نمونه از عمليات‌هاي موشكي اين نيرو بر روي مواضع دشمن هم اشاره كرد و گفت: در جنوب شرق كشور عوامل ضد انقلاب 14 نفر از نيروهاي سپاه را به شهادت رسانده بودند و نيروي زميني سپاه محل اختفاي سركرده اين گروهك را رصد كرده بود كه دو خانه در فاصله 70 كيلومتري از مرز ايران در يك روستا و كنار مسجد واقع شده بود. موشك‌هاي ما براي برد 250 تا 300 كيلومتري ساخته شده بود؛ لذا بر اساس تعهدي كه داده بوديم، برد موشك را تنظيم و فقط آن دو خانه را منهدم و نفرات آنجا را به درك واصل كرديم و هيچ خسارتي به روستا و مسجد آن وارد نشد.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه در ادامه افزود: پس از جنايت داعشي‌ها در تهران و حمله به حرم مطهر حضرت امام‌خميني(ره) و مجلس شوراي اسلامي در ميدان بهارستان، ‌آمادگي خود را براي گرفتن انتقام خون شهدا از مزدوران وهابي اعلام كرديم، شرايط مهيا شد، سردار جعفري گفتند رهبر معظم انقلاب نگران صدمه به مردم ديرالزور سوريه هستند،‌ ما به ايشان اطمينان داديم كه فقط محل تجمع داعشي‌ها را مي‌زنيم.

وي ادامه داد: اين عمليات دقيق اجرا شد و هواپيماهاي بدون سرنشين ما از سمت حماء در سوريه رفتند بالاي هدف در ديرالزور و ما تصاوير اصابت موشك‌ها را به صورت آنلاين در كرمانشاه مشاهده مي‌كرديم كه بخشي از اين فيلم‌ها را همه ديدند و هواپيماهاي ما همه سالم،‌ چند صد كيلومتر آن طرف‌تر نشستند.

سردار حاجي‌زاده ادامه داد: نيروهاي ضد انقلاب در شمال غرب كشور تعدادي از برادران سپاه را به شهادت رسانده و موجب سلب امنيت آن منطقه شده بودند. نيروي زميني سپاه مجوز حمله به جلسه سران كردهاي معاند در خاك عراق را گرفته بود. در زمان اجراي عمليات يك فروند هواپيماي بدون سرنشين از اهواز و يك فروند از كاشان بلند شد و ساعت يك صبح در منطقه پيرانشهر بود و آنها را فرستاديم در اربيل عراق بالاي سر هدف در عمق 70 كيلومتري، ما با پهپادها، ‌تردد آنها را زير نظر داشتيم،‌ هنوز دو سه نفر به جلسه نرسيده بودند و در زمان مقتضي، با چند فروند موشك زمين به زمين اجراي آتش كرديم و همه آنهايي كه آنجا بودند من‌جمله رابط كشور عربستان،‌ همه از بين رفتند، يا به نحوي زخمي شدند كه ديگر سالم نيستند و ساعت سه بعد ازظهر هواپيماها به كرمانشاه برگشتند.

وي در ادامه گفت: در جريان جنگ سوريه يك روز به سردار حاج‌قاسم‌ سليماني گفتم چرا از موشك عليه داعش استفاده نمي‌كنيد و ايشان گفت،‌ برد موشك‌هاي شما زياد است و به درد ما نمي‌خورد، ‌ما موشك با برد 10 كيلومتر لازم داريم،‌ پس از شش ماه كار و تلاش و با همكاري وزارت دفاع، موشك با برد 23 كيلومتر ساختيم و در دو سال آخر نبرد در سوريه از اينها استفاده مي‌كرديم.

سردار حاجي‌زاده درباره عمليات پهپادهاي اين نيرو در سوريه نيز گفت: پهپادهاي بمب‌افكن ما با استفاده از بمب‌هاي هوشمند، 700 عمليات رزمي عليه داعش در صحنه نبرد سوريه داشته و در انهدام تانك‌ها، ‌نفربرها،‌ ماشين‌هاي انتحاري و سنگرهاي توپ 23 ميلي‌متري از آنها بهره‌برداري شد؛ چرا كه اينها اهدافي بود كه داعشي‌ها حساب ويژه‌اي روي آنها باز كرده بودند و توانستيم توازن صحنه نبرد را واقعاً به نفع جبهه مقاومت تغيير دهيم.

سردار حاجي‌زاده با اشاره به چند نشست و ملاقات با سران نظامي كشورهاي روسيه و عراق، هم اظهار داشت: چند سال پيش فرمانده نيروي هوايي روسيه ميهمان ما بود و فيلمي از ناو آمريكا به او نشان داديم كه با پهپاد ما گرفته شده بود. او پرسيد مگر شما چند فروند جنگنده داريد، نمي‌ترسيد؟ آمريكايي‌ها مي‌دانند بالاي سرشان هستيد، اين مدل از هواپيماي شما پناهكار نيست.‌گفتم بله ما عمد داشتيم كه بدانند بالاي سرشان هستيم، ‌گفت پس چرا نمي‌زنند.گفتم جرات ندارند؛ زيرا آنها در منطقه ما هستند و ما هم آنها را مي‌زنيم. به او گفتم ژنرال،‌ همين كار را شما با جنگنده‌هاي خودتان بكنيد و برويد بالاي سر ناو آمريكايي، گفت نمي‌زنند؟ گفتم تعهد مي‌دهم كه نمي‌زنند. يكي دو بار اين كار را انجام دادند كه رسانه‌اي هم شد.

سردار حاجي‌زاده در ادامه خاطره ديگري را نيز تعريف كرد: فرمانده پدافند هوايي عراق كه در زمان جنگ ايران و عراق هم در پدافند هوايي عراق بود و يك فروند جنگنده ما را در آن دوران زده بود، ‌بنا بر دستور نخست‌وزير عراق ابتدا سفري به اكراه به ايران داشت و در جريان بازديد از دستاوردهاي دفاعي ما در حوزه پدافند، پرسيد اينها كجايي هستند؟ گفتم ايراني، رفت دريچه را باز كرد و گفت: ‌اجزاي آن را از كجا خريده‌ايد، ‌گفتم توليد ايران است. يك هفته طول كشيد تا باور كنند و بعد پيغام داد به شما تبريك مي‌گويم؛ چرا كه سيستم شما از روس‌ها بهتر است. بعدش مشتاق سفرها و مذاكرات بيشتر با ما شد.

وي با بيان اينكه همين اتفاق با فرمانده پدافند هوايي روسيه افتاد، افزود: متعاقب آن ديدار بود كه روس‌ها احساس كردند بايد سامانه پدافندي اس 300 را به ما بدهند،‌ اگرچه سامانه پدافند هوايي خودمان بهتر از آنهاست.

سردار حاجي‌زاده ادامه داد: اين را با تأكيد بسيار زياد مي‌گويم كه بدانيد فناوري و شيوه ساخت سامانه‌هاي پدافند هوايي صد درصد پيچيده‌تر از ساخت موشك است.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه گفت: رهبر معظم انقلاب در 1386 به مقامات وقت وزارت دفاع كه قصد خريد سامانه‌هاي پدافندي خارجي از گرجستان را داشتند، فرمودند؛ بخريد ولي توقع من اين است كه داخلي باشد و اكنون در رژه نيروهاي مسلح سال جاري ديديد كه سامانه‌هاي پدافندي سوم خرداد و رعد به صورت بومي و صد درصد توليد داخلي به همت اين نيرو ساخته شده است كه در معرض ديد عموم قرار گرفت.

وي يادآور شد: نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران امروز در بحث بومي‌سازي و توليد انبوه انواع موشك‌ها،‌ انواع رادارها و جنگ الكترونيك، مداومت پروازي، سامانه‌هاي دقيق و مجهز پدافند هوايي، توانسته‌اند كارهاي نشدني را شدني كنند و اينها در پرتو تبعيت از ولايت و توجه به رهنمودهاي ايشان و تلاش و مجاهدت شبانه‌روزي و توكل به خداوند متعال ميسر شد.

سردار حاجي‌زاده در پايان تأكيد كرد: ما معتقديم كشوري كه توانايي ساخت تجهيزات پيچيده‌ موشك را دارد و به مباني علمي و فناوري آن دست يافته است، قطعاً در حوزه‌هاي غير نظامي مانند نفت،‌ پتروشيمي،‌ خودرو و غيره كه اين پيچيدگي را ندارد و مشكل از نبود فناوري و متخصص نيست، مي‌تواند با تقويت ولايتمداري و حل مشكل تنبلي و نبود باور در اين حوزه‌ها نيز پيشرفت كند.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۰۲:۲۴ ] [ smsreson ]

سلطنت بن سلمان پيش از آغاز، به پايان رسيد.

 

 

آخرين تفكرات ذهني خاشقجي وقتي توسط دو نفر از كنسولگري عربستان در استانبول خارج مي شد و ديگر دريافته بود كه در تله افتاده ، چه بودند؟ خاشقجي فردي تازه وارد نبود و به خوبي از نحوه عملكرد سفارتخانه ها و كنسولگري هاي عربستان سعودي آگاه بود. او خودش در دو سفارتخانه يعني واشنگتن و لندن كار كرده بود. او هيولا را به خوبي مي شناخت ، طرز فكرش و رنگ و بويش را مي شناخت.
اوفكرميكرد كه قواعد را ميشناسد ، زيرا پيش تر براي تركي الفيصل يكي از مقامات اطلاعاتي عربستان كار كرده بود. قواعد بازي وحشيانه ولي منطقي بودند. خطوط قرمز روشني وجود داشت. اگر آنها را مي شناختيد، مي توانستيد ريسكي را كه پذيرفته ايد ارزيابي كنيد.

ثانيه هاي آخر
خاشقجي به تازگي يك آپارتمان در استانبول خريده بود. قرار بود روز بعد ازدواج كند. اين زوج هنوز منتظر تحويل لوازم خانه بودند. ممكن است او فكر كرده باشد كه بدترين كاري كه مي شد آنها با او بكنند بازداشت و بازجويي از وي بود. اما آيا او براي اخذ يك برگه، حاضر بود ريسك آدم ربايي چه برسد به قتل را بپذيرد؟ او به يكي از دوستانش گفته بود به اين علت از عربستان خارج شد كه نمي توانست احتمال زنداني شدن را تحمل كند. به همين علت افشاگري را وظيفه اخلاقي خود مي دانست چرا كه هزاران نفر ديگر نمي توانستند مانند او آزاد باشند.

در آخرين ثانيه هاي زندگي اش بايد درك كرده باشد كه هيچ يك از آنها ديگر اهميتي ندارد. اگر قتل خاشقجي را عملي غيرعقلاني بدانيم، يك مرد كاملا مجنون بايد دستور آن را صادر كرده باشد. مردي كه برايش منطق، قواعد و خطوط قرمز اهميتي ندارد. مردي كه مصونيت كامل دارد و هيچ كس از اعمالش در امان نيست.

زمين لرزه در ويرجينيا
طوفاني كه پرده برداري از قتل خاشقجي به راه انداخته در ۴۸ ساعت گذشته مسير خود را عوض كرده و ديگر مساله اي دوجانبه ميان دو كشور خاورميانه با سابقه تاريكي از نحوه برخورد با خبرنگاران يعني تركيه و عربستان نيست. با ادامه درز اطلاعات درباره اين قتل مانند هويت مرداني كه با جت خصوصي به استانبول آمدند، اره استخوانبري كه استفاده شد، خبر بيرون بردن او از كنسولگري و اكنون نوارهاي صوتي حاكي از بازجويي و شكنجه خاشقجي، اين مساله اكنون تبديل به بحراني براي كاخ سفيد نيز شده است.

ابعاد اين بحران در حال حاضر اشكار شده است. اين قتل اقدامي وحشيانه است كه داعش حتما به آن افتخار مي كند. يك انسان بي گناه و شناخته شده دستگير، بازجويي، شكنجه و مانند يك حيوان قرباني شد. اما اين كار توسط عده اي متعصب مذهبي انجام نشد. دستور اين جنايت توسط بزرگترين متحد عرب آمريكا و با استفاده از امكانات دولتي در مكاني ديپلماتيك صادر شد.

عربستان سعودي همچنان از پذيرفتن مسئوليت اين جنايت خودداري مي كند. مقامات سعودي دخالت در قتل وي را نمي پذيرند و مدعي اند او بلافاصله سفارت را ترك كرده است. اما آنها مدركي ارائه نمي كنند و مي گويند دوربين هاي سفارت در آن زمان خاموش بوده اند. طوفان جمال از ويرجينيا به كاخ سفيد رسيده است. ترامپ اخيرا گفت كه اين اتفاق در تركيه رخ داده و خاشقجي حتي شهروند آمريكا نبوده است. اما خاشقجي تنها مسافري از عربستان نبود و در زمان قتلش مقيم ويرجينيا قلمداد مي شد.

شايعات مي گويند كه ۱۵ نفر از محافظان وليعهد بن سلمان براي اين ماموريت انتخاب شدند همان مردي كه ترامپ درباره او به دوستانش گفته بود، آدم خودمان را بالا آورديم. همچنين گفته شد كوشنر داماد ترامپ در جلسه اي با بن سلمان نام افراد غيروفادار به او را اعلام كرده بود. خبري كه توسط سخنگوي كوشنر تكذيب شد. حمايت مستمر و بي شائبه ترامپ از بن سلمان اكنون موجب دردسر شده است به خصوص با مطالبي كه روزنامه هاي آمريكايي عليه بن سلمان مي نويسند.

همه اين ها در يك شب به فوران رسيد. رسانه هاي آمريكايي به شدت از بن سلمان خشمگين هستند و خواهان پايان حمايت غرب از او شده اند. آنها مي گويند او يك اصلاح طلب نيست بلكه پسربچه ديوانه اي مانند يك راننده مست است كه قدرت پول هاي نفتي را به دست گرفته.

شيوع بيماري مسري در رياض؟
بسياري باشتاب در حال خروج از اجلاس معرفي طرح سرمايه گذاري آتيه عربستان هستند كه قرار است اين ماه در رياض برگزار شود گويي كه در رياض يك مرض مهلك شيوع يافته است. اين ليست شامل ريچارد برانسون، اوبر، سي ان ان، نيويورك تايمز، دارا خسروشاهي و بسياري ديگر مي شود. حتي فايننشال تايمز هم اين كار را كرده است.

در كنگره نيز اوضاع خراب شده است. طرحي با حمايت هر دو حزب براي اعمال تحريم عليه بن سلمان در راه است كه متكي بر همان قانوني است كه تحريم هايي را متوجه روس ها كرده است. سناتور شناخته شده جمهوريخواه پاول رند، خواهان قطع حمايت فني و مالي از ارتش عربستان شده تا زماني كه خاشقجي زنده و سالم برگردد! سناتور ليندزي گراهام جمهوريخواه نيز معتقد است اگر وليعهد سعودي در اين قتل دست داشته باشد، ديگر شايستگي حكومت را نخواهد داشت.

لابي سعودي اماراتي نيز كه مقدمات ورود بن سلمان به عرصه جهاني را فراهم آورد در حال واكنش نشان دادن است. هاربر گروپ نيز كه از سال ۲۰۱۷ به سعودي مشاوره مي دهد، قرارداد ۸۰۰۰۰ دلاري اش را فسخ كرده است.

يك داستان پوششي ساده
در تركيه اردوغان در انتظار پذيرايي از خالد فيصل، حاكم مكه و مشاور بن سلمان بود. همچنين بايد توجه داشت كه او برادر بزرگتر تركي الفيصل، رييس سابق خاشقجي هم هست. در حال حاضر عملياتي در حال اجراست تا شاه سلمان از هر گونه ارتباطي با اين قتل مصون نگه داشته شود. تشكيل كميته مشترك تحقيق ميان تركيه و كشوري كه خود مسئول اين جنايت است، يك داستان پوششي ساده است. تركيه با به اشتراك گذاشتن مدارك صوتي و تصويري از آخرين لحظات عمر خاشقجي با همپيمانان غربي، نتيجه كار را از ابتدا معلوم كرده است. تنها نگراني سعودي ها اين است كه چگونه شازده پسر خود را مصون نگه دارند.

مردي كه موجب ارتقاي بن سلمان و اطمينان آمريكا به او شد، ترامپ است. و اين ترامپ است كه به او اجازه داده با مصونيت كامل عمل كند. در ذهن او اكنون اين سوال شكل گرفته كه اگر اين جوان ۳۳ ساله تنها پس از ۱۶ ماه قدرت گرفتن به عنوان وليعهد دست به چنين جنايتي مي زند، به عنوان پادشاه كشوري كه آمريكا منافع خود و ارتشش در خاورميانه را به آن گره زده است چه جنايات هولناك ديگري مي تواند ترتيب دهد.

سه اتفاق بايد رخ دهد تا بن سلمان بتواند پادشاه عربستان شود. اولين و مهم ترين آن رضايت كاخ سفيد است. دوم حمايت خاندان سلطنتي و سوم كه چتدان مهم نيست محبوبيت مردمي است. تاييد واشنگتن براي حذف دو عامل ديگر كافي است. اين امري عادي است. اگر ترامپ رضايت خود از پادشاهي بن سلمان را پس بگيرد، در امور داخلي اين كسور و آنچه رخ خواهد داد، دخالتي نخواهد كرد. پس از افشاي محتويات نوارهاي صوتي و تصويري، ترامپ تنها بايد يك كار بكند و آن اجازه ندادن به وي براي پادشاه شدن است. اين آخرين چيزي است كه جمال خاشقجي و هزاران قرباني ديگر لياقت آن را دارند.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۳۲:۲۷ ] [ smsreson ]

 شوك بزرگ ضد انقلاب از اشراف اطلاعاتي ايران در حمله موشكي سپاه و به هلاكت رسيدند سران گروهك هاي تروريستي

اگرچه كه مسئولين حكومت محلي اقليم كردستان عراق بارها اعلام كرده‌اند كه به گروهك‌هاي تروريستي ضد ايراني گوشزد كرده‌اند كه نبايد از خاك اين منطقه

 عليه ايران استفاده شود، اما واقعيات موجود در اقليم كردستان بيانگر نفاق مسئولين اين اقليم است.

گروهك‌هاي تروريستي ضد ايراني سالهاست در مناطقي از اقليم كردستان عراق سكونت داشته و از اين مناطق عليه خاك كشورمان

 دست به اقدامات خرابكارانه مي‌زنند با اين حال تاكنون اقدامي جدي از سوي مقامات اقليم كردستان جهت جلوگيري از اين اقدامات حركتي

 صورت نگرفته است.

تروريست‌هاي ضد انقلاب به ويژه اعضاي حزب منحله دمكرات كردستان ايران بارها طي ساليان گذشته عليه مناطق مرزي ايران دست به تحركاتي زده اند، گستاخي اين تروريست ها پس از روي كار آمدن رئيس جمهوري كنوني آمريكا، اعلام راهبرد جديد وزارت امور خارجه اين كشور عليه جمهوري اسلامي ايران و سفر مصطفي هجري به واشنگتن افزايش يافته است. عليرغم اينكه تروريست‌هاي مورد اشاره در داخل خاك اقليم كردستان سكونت دارند و با تسهيلات حكومت محلي به آساني به سوي مرزهاي ايران تردد و دست به اقدامات خرابكارانه مي‌زنند و حتي در برگشت هم در رسانه‌هاي عمدتا وابسته به بارزاني‌ها مسئوليت اقدامات خود را بر عهده مي‌گيرند، مسئولين حكومت اقليم كردستان بارها در كمال بي‌شرمي اعلام كرده اند كه اين تحركات از ناحيه اعضاي داخلي احزاب كردي و خارج از مرزهاي كردستان عراق است، گفته‌هايي كه دور از واقعيت بوده و نشان دهنده عمق نفاق آنها است. در جبهه ديگر، اعضاي ضد انقلاب در غالب رسانه‌هاي اقليم هم، نفوذ و عليه كشورمان دست به كار شده‌اند و با خطوطي كه در چارچوب سياست‌هاي ضد ايراني اين رسانه‌ها ترسيم شده است نفرت و كينه خود را از ايران و ايراني‌ها در چارچوب رسانه‌هاي اقليم به نمايش مي‌گذارند. در مقابله با وضعيت كنوني و تسهيلاتي كه حكومت اقليم كردستان براي تروريست‌هاي ضد انقلاب فراهم كرده است نيازمند تحرك بيشتري از سوي نمايندگي هاي سياسي ايران در اين منطقه هستيم.

با افزايش تحركات ضد انقلاب در مرزهاي غربي، سياست خويشتن‌داري جمهوري اسلامي ايران در اقليم كردستان اينگونه برداشت مي‌شد كه كشور متاثر از سياست‌هاي آمريكاي ترامپ و تحريم‌هاي اعمالي و تلاش در جهت كاهش نفوذ منطقه‌اي تهران، توان مقابله با چنين تحركاتي را ندارد. تحليل هاي برخي نويسندگان در رسانه‌هاي اقليم كردستان با تزريق جو نااميدي به مخاطبين كرد ايراني به گونه‌اي پيش مي‌رفت كه قدرت جمهوري اسلامي ايران تضعيف شده و زمينه تبديل مناطق كردنشين به ميدان فعاليت احزاب كردي فراهم شده است و حتي با تشكيل مركزي به عنوان مركز هماهنگي و فعاليت مشترك احزاب كردي در اقليم كردستان پا را فراتر نهاده و ادعا مي‌كردند در آينده‌اي نزديك مي‌توانند همچون مناطق كردنشين سوريه اداره محلي مناطق كردنشين ايران را در دست گيرند. 

اما حمله موشكي به مواضع دموكرات‌ها در شهر كويه، محاسبات و آينده نگري اشتباه ضد انقلاب و حاميان آنها را در اقليم كردستان به هم ريخت. اشراف اطلاعاتي ايران بر گروهك‌هاي ضد انقلاب، به ويژه اطلاع از زمان و مكان دقيق نشست كميته رهبري حزب دموكرات كردستان به علاوه توان موشكي كشورمان، طرف‌هاي اقليم را شگفت زده كرده است. همزمان با تشديد فعاليت‌هاي رسانه‌اي بارزاني‌ها عليه جمهوري اسلامي ايران، پاره‌اي از نويسندگان مستقل به اين توان اطلاعاتي – نظامي معترف بوده و حتي آن را داراي پيام‌هاي منطقه‌اي به آمريكا و متحداني همچون عربستان دانسته‌اند.

واكنش ها در اقليم كردستان به دفاع مقتدرانه از كيان ايران اسلامي

اقدام قاطع جمهوري اسلامي ايران در حساسيت دفاع از مرزهاي كشور و مقابله جدي با تروريست‌ها در اقليم كردستان بازتاب گسترده و واكنش هاي مختلفي را به دنبال داشته است.

حكومت اقليم كردستان عراق در بيانيه‌اي رسمي ضمن محكوم كردن اين اقدام درخواست كرده است كه نبايد خاك اقليم به محلي عليه كشورهاي همسايه تبديل شود. اربيل هرگونه استفاده از خاك اقليم عليه كشورهاي همسايه را عليه ثبات و امنيت اين منطقه قلمداد كرده است. همزمان نچيروان بارزاني در گفتگو با خبرنگاران اعلام كرد كه در خصوص حمله موشكي به مقر احزاب دمكرات كردستان، پيام خود را به ايران منتقل كرده‌ايم. البته به محتواي و چگونگي اعلام اين پيام اشاره‌اي نشده است كه آيا از طريق نماينده حكومت اقليم در تهران بوده است يا سركنسولگري ايران در اربيل احضار شده است.

پارلمان محلي اقليم كردستان هم در بيانيه‌اي ضمن محكوميت اين اقدام درخواست كرده است نقض حاكميت و قوانين اقليم كردستان در سريعترين زمان ممكن متوقف گردد.

حركت نسل جديد به رهبري شهسوار عبدالواحد هم در بيانيه‌اي اعلام كرد كه اقدام جمهوري اسلامي ايران نقض حاكميت عراق و اقليم كردستان است و لازم است دولت مركزي عراق و جامعه بين‌الملل در برابر چنين اقدامي پاسخگو باشند. اين جريان سياسي حتي درخواست كرده است كه شوراي امنيت سازمان ملل متحد عليه اين حمله و هرگونه حمله احتمالي در آينده تصميم‌گيري كند.

اتحاديه ميهني كردستان كه بار ديگر از سوي حزب بارزاني متهم به تكرار وقايع اكتبر 2017 كركوك و همكاري با ايران شده است در بيانيه‌اي رسمي اعلام كرد كه نه تنها از چنين حمله‌اي اطلاع نداشته است بلكه آن را محكوم مي‌كند. اتحاديه ميهني كردستان همچنين اعلام كرده است كه فعاليت‌هايي كه از اقليم كردستان عليه كشورهاي همسايه صورت گرفته است در تضاد با پيام‌هايي است كه بارها به احزاب كردي (ايراني) داده شده است.

مسعود بارزاني رئيس حزب دموكرات كردستان عراق هم درخواست كرد كه خاك اقليم به ميداني براي  رقابت‌ها تبديل نشود. وي گفته است كه اقليم كردستان داراي مشكلات خاصي است و مخاطرات اساسي را پيش روي دارد. بارزاني گفته است كه مسئله كردها در منطقه با خشونت، كشتن و بمباران حل و فصل نخواهد شد و لازم است به طرق صلح‌آميز اين مشكلات ريشه‌يابي شود.

جنبش تغيير هم در اطلاعيه‌اي كه از طريق فراكسيون خود در پارلمان اقليم كردستان منتشر كرد، حمله موشكي به مقر تروريست‌هاي دموكرات را قتل عام و تضييع سياسي و قانوني توصيف كرد. تغييري‌ها از حكومت اقليم درخواست كرده است واكنش جدي در قبال اين موضوع داشته باشد و همزمان از پارلمان محلي هم خواسته‌اند نشست فوق‌العاده‌اي را جهت بررسي ابعاد اين حمله برگزار كند.

كوسرت رسول علي جانشين جلال طالباني در اتحاديه ميهني كردستان كه هميشه و بخصوص در تعامل با ايران داراي مواضعي نزديك به بارزاني‌ها بوده است، ضمن محكوم كردن اين حمله گفته است كه نه بمباران، نه تبعيد و زنداني‌كردن و اعدام نمي‌توانند كردها را از رسيدن به درخواست‌هاي قانوني خود بازدارند. وي همچنين درخواست كرده است كه اقليم كردستان نبايد محلي براي تسويه حساب جريان‌هاي مختلف باشد.

دفتر سياسي اتحاديه ميهني كردستان هم بيانيه‌اي را منتشر كرد و در آن تاكيد شده است كه موضعگيري دفتر سياسي اين حزب در چارچوب سياست اعلامي حكومت اقليم كردستان خلاصه مي‌شود كه نبايد از خاك اقليم كردستان جهت حمله به كشورهاي همسايه استفاده شود. در ادامه اين بيانيه آمده است كه اقدامات مسلحانه منجر به تحقق آزادي و دموكراسي نخواهد شد و سياست انكار كردها هم نمي‌تواند مانع تداوم مبارزه آزادي‌خواهانه ملت كرد باشد.

همسر طالباني از سران مجروح گروهك تروريستي دموكرات كردستان در بيمارستاني در سليمانيه عيادت كرد. هيرو ابراهيم احمد ضمن محكوم كردن حمله صورت گرفته به مقر تروريست‌ها درخواست كرده است مسئله كردهاي ايران از طريق مذاكره و گفتگو چاره‌يابي شود.

لاهور شيخ جنگي رئيس دستگاه اطلاعاتي اتحاديه ميهني كردستان موسوم به زانياري هم اعلام كرده است كه حملات صورت گرفته به مقر دموكرات‌ها را به شدت محكوم مي‌كنم.

علي عوني عضو شوراي رهبري حزب دموكرات كردستان عراق كه از چهره‌هاي تندروي اين حزب است در نوشتاري كه در صفحه اختصاصي خود در فيسبوك منتشر كرده است گفته است كه «جمهوري اسلامي فارسي» حمله وحشيانه‌اي را به مقر دموكرات‌ها انجام داده است.

وي گفته است كه همزمان با تلاش‌ها براي تولد دولت كردستان در منطقه، كشورهاي ايران و تركيه ديوانه‌وار اقليم كردستان و كردها را بمباران مي‌كنند.

مسرور بارزاني رئيس شوراي امنيت محلي اقليم كردستان عراق هم در ديدار با ژنرال جوزف اندرسون فرمانده مركز هماهنگي نيروهاي آمريكائي در اقليم كردستان از حمله صورت گرفته به مقر تروريست‌هاي دموكرات در شهر كويه اظهار نگراني كرد.

حكومت اقليم كردستان عراق وزير بهداشت و درمان خود را به شهر كويه فرستاد تا از نزديك وضعيت مجروحان اين حمله را بررسي كند. ريكوت محمد رشيد از كادر درماني و پرسنل بيمارستان كويه هم به دليل فعاليت‌هاي صورت گرفته در پذيرش و درمان مجروحان تشكر كرد.

همزمان قادر عزيز عضو دفتر سياسي اتحاديه ميهني كردستان به نمايندگي از اين حزب از مصطفي مولودي سركرده گروهك تروريستي دموكرات كردستان در سليمانيه عيادت كرد.

سازمان حقوق بشر كردستان عراق از دستگاه قضايي اين منطقه خواسته است كه از طريق نهادهاي قضايي بين‌المللي موضوع حمله ايران به مواضع دموكرات‌ها را پيگيري كند. در نامه اين مركز ادعا شده است كه ايران منطقه‌اي را بمباران كرده است كه در آن افراد غير نظامي به ويژه زنان و كودكان سكونت دارند.

در مناطقي از اقليم كردستان به ويژه در شهرهاي سليمانيه و كلار تجمعاتي عليه جمهوري اسلامي ايران صورت گرفت و پيش‌بيني مي‌‌شود با توجه به در پيش بودن تبليغات انتخابات محلي اقليم كردستان، موج نمايشي ملي‌گرايي احزاب كردي با هدف جمع‌آوري آراي بيشتر منجر به برگزاري شمار زيادي از چنين تجمعاتي شود.

مركز همكاري احزاب كردستان ايران هم برنامه اعتصاب سراسري را دنبال مي كند. اين مركز كه از گروهك‌هاي تروريستي جناح‌هاي مختلف كومله، دموكرات‌ها و سازمان خبات تشكيل شده است از مردم كرد ايراني درخواست كرده اند به نشانه اعتراض به جمهوري اسلامي ايران دست به اعتصاب بزنند.

هيئت آمريكائي با هدف تحقيقات امنيتي به كويه رفته است تا از نزديك به بررسي اين حمله و چگونگي انجام آن و حتي نوع موشك‌هاي استفاده شده بپردازند. رسانه هاي وابسته به مسرور بارزاني اعلام كرده‌اند كه آمريكائي‌ها محل پرتاب موشك ها را از ايران منتفي دانسته و گفته‌اند كه اين اقدام از خاك اقليم كردستان و مناطق تحت نفوذ اتحاديه ميهني كردستان صورت گرفته است. آنها همچنين گفته‌اند كه پرواز پهبادها از كركوك هدايت شده است زيرا ايران توان هدايت هواپيماهاي بدون سرنشين را از مسافتي دور در اختيار ندارد.

اسامي تروريست هاي به هلاكت رسيده

 مصطفي مولودي، سركرده گروهك تروريستي دمكرات كردستان

سهيلا قادري، عضو كميته مركزي

ابراهيم زيوه يي، عضو كميته مركزي

نسيرن حداد، عضو كميته مركزي

هاشم عزيزي، عضو كميته مركزي

كريم مهدوي، عضو كميته مركزي

رحمان پيروتي، عضو كميته مركزي

شيركو رسول زاده، عضو

عثمان عثماني، عضو

جمال اكبري، عضو

منصور مهابادي، عضو

فاروق حسين، عضو

محكوميت هاي صورت گرفته از سوي احزاب و شخصيت هاي اقليم كردستان عراق بيشتر در دايره تبليغات انتخاباتي اين منطقه قابل تفسير است. انتخاباتي كه قرار است 30 سپتامبر جاري برگزار شود و همه احزاب و گروههاي سياسي اينك حمايت و همدردي با تروريست هاي دمكرات را در چارچوب برنامه هاي تبليغي خود گنجانده اند و پيش بيني مي شود در روزهاي آتي در عرصه سياسي و رسانه اي شاهد تحركات بيشتري عليه كشورمان باشيم اما با توجه به حضور و استقرار عناصر ضد انقلاب در خاك اقليم كردستان عراق نياز به بروز رساني توافق امنيتي با حكومت اربيل، پيگيري و حساسيت بيشتر با هدف ممانعت از تحقق اهداف و توطئه هاي دشمنان است.

درود به شرف و غيرت دلير مردان هميشه حاضر در صحنه ايران اسلامي

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۳:۴۹ ] [ smsreson ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ]
.: Weblog Themes By iranblag :.

درباره وبلاگ

سامانه پيام كوتاه ((پيام رسون)) سامانه پيام كوتاه رايگان و نمايندگي سامانه پيام كوتاه در سايت پيام رسون
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب