سامانه پيام كوتاه ،سامانه پيام كوتاه رايگان ،نمايندگي سامانه پيام كوتاه
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 34
دیروز : 7
افراد آنلاین : 1
همه : 3066
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

كدام موشك ايراني در 7 دقيقه اسرائيل را هدف قرار مي‌دهد؟

 

عماد نخستين موشك بالستيك دوربردِ زمين به زمين است كه تمامي مراحل طراحي و ساخت آن توسط دانشمندان داخلي انجام شد.

قدرت موشكي ايران اكنون يكي از دستاورد‌هاي بزرگ جمهوري اسلامي در عرصه فناوي‌هاي نظامي و قدرت دفاعي كشور است كه نقطه شروع اين پيشرفت را مي‌توان دوران جنگ تحميلي و محاصره همه جانبه در آن زمان توسط ساير كشور‌ها دانست. امروز با تكيه بر توانمندي داخلي و استفاده حداكثري از ظرفيت‌هاي موجود در فواصل زماني كوتاه، موشك‌هاي جديد و مدرني توسط نيرو‌هاي مسلح كشور رونمايي مي‌شود كه با معرفي هركدام از آن‌ها دشمنان از پيشرفت ايران در عرصه دفاعي عصباني‌تر شده و توانايي جمهوري اسلامي در عرصه دفاعي نمايان‌تر مي‌شود.

اما نكته واضح اين است كه ما براي افزايش قدرت دفاعي و توان موشكي خود از هيچ كس اجازه نمي‌گيريم و برنامه‌هاي دفاعي خود را به ويژه در حوزه موشكي با قاطعيت دنبال مي‌‎كنيم و موشك عماد، يكي از مصاديق برجسته آن محسوب مي‌شود.

موشك "عماد" به عنوان موفقيت بزرگ صنعت دفاعي كشور در واقع طراحي متفاوتي از همان موشك "قدر" است و شايد بتوان گفت اين موشك نوعي "شهاب-3" با سيستم هدايتي ارتقا يافته است، ولي دماغه مخروطي شكل آن با اين دو موشك متفاوت است. عماد اولين موشك دوربرد بالستيك ايراني است كه توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامي طراحي و ساخته شد. موشك‌هاي بالستيك قادرند با قدرت پيشرانه خود، تا ارتفاع بسيار بالايي حركت كنند و پس از آن با كمك جاذبه زمين، و به صورت سقوط آزاد به سمت هدف ادامه مسير دهند.

سردار اميرعلي حاجي زاده فرمانده هوافضاي سپاه پاسداران بُرد اين موشك را 1700كيلومتر اعلام كرد كه قرار است به عنوان سومين موشك دوربرد ايران قدرت دفاعي كشور را تثبيت كند. عماد بيش از 700 كيلوگرم سرجنگي دارد و يك موشك هدايت شونده بردبلند سطح به سطح با پتانسيل‌هاي منحصر به فرد محسوب مي‌شود. همچنين سوخت مايع اين موشك به نوعي پيشرفت در پيشرانه‌هاي موشكي ايران محسوب مي‌شود. همانطور كه گفته شد اين موشك 700 كيلوگرم وزن سرجنگي و سرعت بالايي دارد، بنابراين هدفگيري پدافندي آن بسيار سخت خواهد بود؛ زيرا سرعتي معادل 4 هزار و 300 متر بر ثانيه داشته و كمتر از 10 دقيقه و به اذعان صهيونيست ها در مدت 7 دقيقه مي تواند سرزمين هاي اشغالي را هدف قرار دهد.

وجود بالك‌هايي بر روي سر جنگي اين موشك بالستيك باعث شد تا بسياري از كارشناسان دفاعي اعلام كنند كه سر جنگي اين موشك ايراني توان هدايت در مرحله آخر را داشته و همچنين از دقت بسيار بالايي برخوردار است و ضريب خطاي آن زير10 متر تخمين زده مي‌شود. عماد به عنوان اولين موشك دوربرد ايراني، قادر است تا لحظه رسيدن به هدف، توسط مجريان خود كاملا تحت كنترل باشد.

سكوي پرتاب موشك عماد به گونه‌اي ساخته شده كه بتوان از آن تحت هر شرايطي استفاده كرد. يكي از مهم‌ترين عوامل در كنترل و هدايت بهتر موشك ها، تنوع سكوي پرتاب است كه براي اين موشك به صورت متحرك و ثابت، لحاظ شده است.

وزارت دفاع كشورمان، موشك دوربرد "عماد" را نسل جديد موشك‌هاي بالستيك زمين به زمين و نخستين موشك دوربرد جمهوري اسلامي معرفي مي‌كند كه تمامي مراحل طراحي و ساخت آن توسط دانشمندان و متخصصان سازمان صنايع هوافضاي وزارت دفاع انجام شده است.

همچنين درباره نام اين موشك، برخي رسانه‌هاي لبناني در آن زمان علت نام گذاري دقيق‌ترين موشك دوربرد ايران را به دليل شهادت شهيد عماد مغنيه عنوان كردند. عماد اولين موشكي بود در مهرماه 94  و پس از توافق هسته‌اي ساخته و رونمايي شد كه بسيار مورد توجه كارشناسان و رسانه‌هاي داخلي و خارجي قرار گرفت و واكنش‌هاي فراواني در سطح بين‌الملل داشت.

پايگاه خبري «كلام اليوم» با ارائه گزارشي در اين زمينه اعلام كرد كه اين آزمايش موشكي به صورت «موفقيت‎آميز» انجام شد و قادر است اهداف مورد نظر را با دقت بالا هدف گيري كند. دقت در ساخت اين موشك و بومي بودن آن بدون مشاركت هيچ كشور خارجي، توجه رسانه‎هاي جهان را به خود جلب كرد.

خبرگزاري «نبأ» هم در تيتر گزارش منتشر شده درباره موشك عماد نوشت كه "تهران عماد را به انبار موشكي بالستيك خود اضافه كرد. "

شبكه خبري «الميادين» در اين باره نوشت كه ايران نسل جديد موشك‌هاي بالستيك خود را آزمايش كرد؛ «عماد» قادر است اهداف را با فاصله خيلي دور نابود كند.

پايگاه سعودي «الحياه» نيز در پايان گزارش خود درباره آزمايش موشك «عماد» در آن روزها نوشت كه اين اقدام ايران مي‌تواند تهديدي براي كشور‌هاي عربي منطقه باشد.

پايگاه خبري الوقت نيز در گزارش خود در مورد توانمندي موشكي جمهوري اسلامي ايران نوشت: موشك‌هاي دوربرد ايران از 10 سال پيش دورنمايي شده و آزمايش‌هاي خود را با موفقيت پشت سر گذاشته، اين موشك ويژگي‌هاي خاصي از جمله قدرت تخريب بالا دارد و مي تواند در كتر از ده دقيقه به سرزمين‌هاي اشغالي برسد.

محافل و نشريات صهيونيستي بلافاصله پس از انجام آزمايش موفقيت آميز موشك عماد در مهرماه سال 94، آن را نشان دهنده پيشرفت آشكار قدرت موشكي ايران دانستند؛ "جِروزالم پُست"، "هاآرِتص" و "اورشليم" از جمله رسانه‌هاي رژيم صهيونيستي بودند كه به آزمايش موشك دوربرد عماد در ايران واكنش نشان دادند.

وب‌سايت روزنامه «جروزالم پست» اسرائيل با انتشار تحليلي از آزمايش موفقيت‌آميز موشك هدايت‌شونده دوربُرد «عماد» ايران، نوشت كه توليد اين موشك از سوي نيرو‌هاي نظامي ايران، نمادي از توانمندي و پيشرفت فناوري نظامي ايران است، اما به نظر مي‌رسد با توجه به لايه‌هاي دفاع موشكي اسرائيل، موشك عماد براي نيرو‌هاي نظامي اسرائيل قابل مهار است. "اين در حالي است كه لايه هاي دفاعي اين رژيم حتي توان مقابله با راكت هاي حماس را هم ندارند!"

"اوزي رابين" كارشناس موشكي اسرائيل در مورد اين موشك جديد به رويترز گفت: "عماد نشانگر جهشي بزرگ در بحث دقت است؛ اين موشك در دماغه خود مجهز به سامانه هدايت و كنترل پيشرفته‌اي است".

اسرائيل در حال حاضر سامانه‌هايي براي مقابله با موشك‌هاي بالستيك در اختيار دارد كه از قوي‌ترين آن‌ها مي‌توان به ختس يا همان پيكان 3  اشاره كرد كه سامانه‌هايي ضد موشك بالستيك محسوب مي‌شوند. اما در بيان ويژگي‌هاي عماد به اين موضوع اشاره شده كه اين موشك قادر است از سد اين سامانه‌ها نيز عبور و اهداف مورد نظر را منهدم كرده و اين قابليت توانست ذهن بيگانگان را به خود مشغول كند.

وبگاه «امور دفاعي، موشكي» رژيم صهيونيستي در گزارشي با اشاره به ساخت موشك عماد از سوي ايران به صراحت نوشت" موشك «عماد»، ساخت ايران قابليت پيشي‌گرفتن بر سامانه دفاع موشكي پيكان 3  اسرائيل را دارد. ختس يا پيكان 3  نوعي سامانه ضد موشك بالستيك است كه توسط شركت صنايع هوايي اسرائيل و شركت بوئينگ آمريكا طراحي و ساخته شده است. "

جمهوري اسلامي چند سالي است كه دستاورد‌هاي جديد در صنعت موشكي را بدون حضور پدر موشكي خود يعني "شهيد حاج حسن طهراني مقدم" رونمايي و آزمايش مي‌كند و در اين مسير بار‌ها نشان داده كه قدرت برتر موشكي در منطقه و جزء چند قدرت موشكي برتر جهان است و طهراني مقدم‌ها در ايران كم نيستند. دوست و دشمن مي دانند كه دكترين نظامي جمهوري اسلامي ايران كاملاً دفاعي بوده و ايران بار‌ها اعلام كرده كه هميشه دفاع خواهد كرد.

كشور ما طي سال‌هاي اخير توانسته‌ است طيف‌ متنوعي از موشك‌هاي بالستيك با ويژگي‌هاي متفاوت براي مقابله با انواع تهديدات را طراحي و توليد كند كه به همين سبب به يكي از قدرت‌هاي موشكي جهان و منطقه غرب آسيا تبديل شده است. همچنين در حوزه موشك‌هاي كروز (زميني، هواپايه، ساحل به دريا) موشك‌هاي پدافندي، موشك‌هاي ضدزره، موشك‌هاي هواپايه و . . . نيز داراي توانمندي‌هاي فراواني است.

ساخت موشك عماد خط بطلاني بر تحريم گسترده عليه ايران و سند روشني از خلاقيت در عين مقاومت رزمندگان انقلاب است كه امروز در جايگاه متخصصان داخلي صنعت دفاعي موفقيت‌هاي ديگري را براي ملت ايران به ارمغان آورده‌اند. ساخت و ورود اين سامانه به توان عملياتي نيرو‌هاي مسلح، نشان از توجه وزارت دفاع و پشتيباني نيرو‌هاي مسلح به ارتقاء توانمندي‌هاي دفاعي كشورمان داشته و به علت سامانه پرتاب متحرك با قابليت حمل موشك آماده پرتاب داراي قابليت بالقوه‌اي است كه تحول عظيمي در صنعت موشكي ايران به وجود آورد.

 

 ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۰۱:۳۸ ] [ smsreson ]

اهميت فن آوري اطلاعات در تجارت امروز

 

 

سامانه پيامك پيام رسون * پنل اس ام اس شيراز

smsreson.info

 

پنل نمايندگي پيامك * نمايندگي پنل پيامك شيراز

 

فناوري اطلاعات، نوآوري و نبوغ را هدايت مي كند، كه مسير موفقيت تجاري است. نوآوري در كسب همانند تاثير

 مثل بخار در انقلاب صنعتي دارد.

 

در حقيقت،تصور نميشد كسب و كاري از انقلاب ديجيتال سود نبرد، مثل اينكه از رايانه بجاي لوله كشي آبرساني استفاده

شود.در عوض  كشاورزان از رايانه براي ثبت اسناد، برنامه ريزي مالي، تحقيق در مورد مسائل فني و تهيه وسائل لازم

استفاده مي كنند.

 

امروزه فرمول موفقيت كسب و كار ساده است: نوآوري در فناوري اطلاعات را هدايت مي كند. بنابراين، نخستين چيزي

كه در هر صنعت شروع مي شود، كشف كردن اين است كه چطور انتخاب گزينه هاي هوشمند IT را انتخاب كنيم. بدون

ستون فقرات فناوري اطلاعات، يك كسب و كار در حال رفتن به دور نيست.

 

پنل اس ام اس

 

عشق با نوآوري           

پيامك صوتي * پنل نمايندگي * پنل اس ام اس * نمايندگي پيامك

 

ما دوست داريم تصور كنيم كه نژاد بشر هميشه نوآور بوده است. اما نوآوري براي بسياري از قرن بيستم يك امر آرام و

 پايدار بود. اين كار نابغه ها و نخبگان بو ذد. در بيشتر موارد، افراد درخشان نوآوري كردند و مردم به آرامي اين ايده

را پذيرفتند.دريك جريان عاشقانه ورمانتيك و مسير اصلي با نوآوري كامپيوتر اختراع شد و با تولد اينترنت، آن را

تحريك ورشد كرد.

 

در دهه 1980، نوآوري براي موفقيت تجاري ضروري نبود. يك كسب و كار فقط مي تواند يك مدل كسب و كار اثبات

شده را به كار ببرد. كارايي يك دستورالعملي نبود.

 

با رجوع به تاريخ كمي به قبل بر ميگرديم ، همه اين تغييرات واتفاقات بعدش، در تاريخ 6 اوت 1991، زماني كه

 وب جهانگستر به اين جهان اومد زندگي رو با انسانها آغاز كرد.

در هر روزنامه اي در اين سياره به سختي و به ندرت كسي اسمش رو ميدونست و به زبون مي آورد. اكثر مردم در

سراسر جهان هيچ ايده اي نداشتند كه اينترنت چيه واصلا  وجود داشته باشد. گرچه اختراع تيم برنرز لي، جهان را

همانطور كه مي دانيم، تغيير داد، تنها در انتهاي يك دهه به اين نتيجه رسيد كه اينترنت محبوب همگان شد.

 

ظهور نوآوري

 

اپراتورپنل پيامك * اپراتور پيامك صوتي

نمايندگي پنل پيامك صوتي * اپراتورپيام رسون

 

ظهور نوآوري مي تواند به كشف نژاد بشر تبديل شود. با توجه به اثر FlynnوIQ عمومي،از دهه 1930 آغاز شده است.

ميانگين IQ از 80 امتياز به 100 امتياز افزايش يافته است.

در حالي كه نوآوري در مسافرت و رسانه جمعي و چندرسانه اي اطلاعات هوش جمعي را بهبود بخشيد، اينها عمدتا شيوه

هاي يادگيري بودند. امروزه برنامه هاي كامپيوتري و مغز جهاني، يادگيري فعال را فعال كرده و بهبود مي يابند كه مردم

سريع چگونه چيزهاي جديد را ياد بگيرند.

 

نوآوري در كسب و كار

 

شركت تك رايان سپهرخاورميانه

 

فن آوري اطلاعات، نوآوري در كسب و كار را تقويت مي كند. نوآوري در برنامه هاي هوشمندانه، ذخيره سازي داده

بهبود يافته، پردازش سريع تر و توزيع اطلاعات گسترده تر است. نوآوري باعث مي شود تا كسب و كار بيشتر كارآمد

باشد. و نوآوري باعث افزايش ارزش، افزايش كيفيت و افزايش بهره وري مي شود.

 

نوآوري از طريق فناوري اطلاعات تغييرات راديكال زير را در كسب و كار ايجاد كرده است:

 

*خريد آنلاين كارآمدتر از خريد در يك فروشگاه است

 

*بازاريابي ديجيتال كارآمدتر از روزنامه، تلويزيون و تبليغات راديويي است.

 

 *شبكه هاي اجتماعي كارآمدتر از رفتن به باشگاه ها هستند.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۲۶:۵۲ ] [ smsreson ]

ترامپ: ايران مي‌توانست در 12 دقيقه كل خاورميانه را تحت كنترل بگيرد ، به عربستان گفتم بايد پول بدهيد.

 رئيس‌جمهوري آمريكا در يك تجمع انتخاباتي گفت: به پادشاه (ملك سلمان) گفتم، بايد پول بپردازيد چون عربستان سعودي ثروتمند است و ما داريم از شما حفاظت مي‌كنيم.

«دونالد ترامپ» در جمع حاميان خود در تجمع يكي از شهرهاي ايالت «آيووا» به تكرار مواضع دولت خود در قبال ايران، عربستان سعودي، آلمان، ژاپن، كره جنوبي و ناتو پرداخت.

رئيس‌جمهور آمريكا در بخش اعظم سخنراني انتخاباتي خود خطاب به حاميانش در شهر «كانسيل بلافس» ايالت آيووا عليه دموكرات‌ها سخن گفت و از حاميان جمهوري‌خواه خود خواست در انتخابات ميان دوره‌اي ششم نوامبر (۱۵ آبان) حاضر شوند.

 ترامپ در اين سخنراني درباره مواضع سياست خارجي دولت آمريكا در قبال ديگر كشورها هم اشاره كرد و ادعا كرد كه در نتيجه مواضع او بار ديگر به آمريكا احترام گذاشته مي‌شود.

 رئيس‌جمهور آمريكا در بخشي از اين تجمع انتخاباتي از خروج غيرقانوني واشنگتن از توافق هسته‌اي گروه ۱+۵ (برجام) و مواضع ضد ايراني دولتش دفاع كرد.

 ترامپ گفت: به ايران نگاه كنيد، قبل از اينكه من (به رياست جمهوري) برسم، ايران مي‌توانست ظرف ۱۲ دقيقه كل خاورميانه را تحت كنترل بگيرد اما حالا در تلاش براي بقا هستند و در تك تك شهرهايشان شورش وجود دارد.

 رئيس‌جمهور آمريكا در اين نشست بار ديگر عليه چين اظهارات تندي مطرح كرد و مدعي شد كه در نتيجه سال‌ها روابط تجاري «غيرمنصفانه» بين دو كشور، پكن «ميلياردها دلار» از واشنگتن به جيب زده اما با آغاز رياست جمهوري او اين روند، ديگر تمام شده است.

 ترامپ در بخش ديگري از اين سخنراني بار ديگر اظهارات اخير خود درباره پادشاه عربستان سعودي و گفت‌وگوي تلفني‌اش با او درباره لزوم «پرداخت پول» توسط رياض به واشنگتن را تكرار كرد.

 وي كه پيشتر گفته بود عربستان سعودي بدون حمايت نظامي آمريكا دو هفته بيشتر دوام نمي‌آورد، حالا در تازه‌ترين اظهاراتش گفت: «كاري كه ما مي‌كرديم آن بود كه در ازاي دريافت هيچ چيزي، از كشورهاي ثروتمند حفاظت مي‌كرديم.

 ترامپ ادامه داد: آيا از نظر شما عربستان سعودي كشور ثروتمندي نيست؟ قطعا هست. من به پادشاه (ملك سلمان) گفتم، شما بايد پول بپردازيد، بخشيد ولي بايد پول بدهيد چرا كه شما پول داريد و ما داريم از شما حفاظت مي‌كنيم. شما بايد هزينه‌اش را بدهيد، شما بايد هزينه‌اش را بپردازيد.

رئيس‌جمهور آمريكا همچنين ژاپن را هم خطاب قرار داد و گفت: «ما داريم از ژاپن اين كشور ثروتمند حفاظت مي‌كنيم، آنها ثروتهاي زيادي به جيب مي‌زنند، آنها براي كشور ما ميليون‌ها دلار خودرو مي‌فرستند اما ما اجازه ارسال و صادر كردن خودروهايمان به ژاپن را نداريم چرا كه آنها موانع (گمرگي و تعرفه‌اي) اعمال مي‌كنند و ما داريم به ارتش آنها سوبسيد مي‌دهيم. ما داريم هزينه ۷۰ درصد ارتش آنها را مي‌پردازيم. هيچ كسي اين چيزها را نمي‌داند و من از  شينزو آبه (نخست‌وزير ژاپن) كه دوست من و فردي خارق العاده است، سوال كردم، اينها چطور ممكن است، او در جواب به من گفت كه هيچ كسي از ما چنين سوالاتي نكرده بود.

 

 ترامپ: ما در حال حاضر داريم قوي‌ترين ارتشي كه تاحالا داشته‎ايم را مي‌سازيم و دليل اين كارمان آن است كه وقتي شما قوي‌ترين ارشتي كه جهان تا حالا شاهدش بوده را داشته باشيد، هيچ كسي سر به سر شما نخواهد گذاشت. من نمي‌خواهم از ارتش‌مان استفاده كنم اما ما با يك جهان بسيار خطرناك مواجه هستيم و از بسياري جهات ما شاهد يك جهان مريض هستيم. من در مقام رئيس‌جمهور شاهد چيزهايي بوده‌‌ام كه شما اصلا نمي‌خواهيد از آنها مطلع شويد، ما بايد آماده دفاع كردن از خود در برابر افرادي خائن باشيد، افرادي كه مسئول اداره برخي جاها هستند، البته ما خيلي آماده هستيم و بسيار آمادگي داريم.

 رئيس‌جمهور آمريكا در بخش ديگري از اين سخنراني عليه ديگر كشورهاي جهان، متحدان اروپايي واشنگتن را هم از حملات لفظي خود بي نصيب نگذاشت.

 او با انتقاد از سياست‌هاي «حفاظت‌گرايانه» كشورهاي اروپايي گفت: اتحاديه اروپا بي رحم است، آنها بي رحم هستند. اتحاديه اروپا در ظاهر خيلي خوب و زيبا به نظر مي‌رسند اما اينطور نيست آنها بي رحم هستند، آنها(اتحاديه اروپا) اصلا براي اينكه از ما سودجويي كنند، تشكيل شدند. ما از اغلب اين كشورها، از اتحاديه اروپا و ناتو حفاظت مي‌كنيم. آلمان فقط يك درصد (از توليد ناخالص داخلي خود را براي صرف هزينه‌هاي دفاعي) صرف مي‌كند اما ما براي حفاظت از اروپا ۴.۳ درصد هزينه مي‌كنيم، يك نفر بيايد و دليل اين را براي من توضيح دهد. رقم‌ها وحشتناك هستند.

 ترامپ در بخش ديگري از سخنراني خود، خاطره‌اي درباره توافق دولت «باراك» اوباما براي استقرار سامانه موشكي «تاد» در كره جنوبي مطرح كرد و به شدت از دولت قبلي آمريكا به دليل قبول پرداختن هزينه‌هاي اين سامانه انتقاد كرد.

 او گفت: كره جنوبي كشور ثروتمندي است، چرا آمريكا بايد هزينه‌هاي حفاظت از آنها در برابر كره شمالي را بدهد؟ رئيس‌جمهور آمريكا در اين خاطره خود، به اظهارنظر خصوصي يكي از ژنرال‌هاي ارشد ارتش آمريكا خطاب به او در كاخ سفيد هم اشاره كرد كه در آن اين ژنرال گفته بود: قربان! كره جنوبي متحد ما است و دولت اوباما اين توافق را با آنها امضا كرد.

 ترامپ افزود: (به ژنرال گفتم)، «من به اينكه دولت اوباما با اين توافق موافقت كرده، هيچ اهميتي نمي‌دهم، اصلا براي من مهم نيست.

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۹:۵۴ ] [ smsreson ]

دولت به هرنفر از اقشار آسيب پذير ، 600 هزار تومان كمك مالي مي دهد.


امروز - سه شنبه-  نشست غير علني مجلس شوراي اسلامي :

در اين جلسه كه با حضور محمد باقر نوبخت رييس سازمان برنامه و بودجه، محمود حجتي وزير جهاد كشاورزي و معاون

اقتصادي وزارت صنعت، معدن و
تجارت، رييس سازمان تعزيرات حكومتي و كارشناسان مركز پ‍ژوهش هاي مجلس برگزار

شد، موضوعات مختلف اقتصادي كشور مورد بحث و بررسي قرار
گرفت.

وي ادامه داد: در اين جلسه قرار شد براي 20 ميليون نفر از اقشار آسيب پذير جامعه كه زير 3 ميليون درآمد دارند در دو

مرحله بسته حمايتي داده شود.

سخنگوي هيات رييسه مجلس همچنين اظهار داشت: مقرر شد كه در هر مرحله حدود 300 هزار تومان به مردم كمك شود

كه مجموع اين پرداخت حدود
12 هزار و 500 ميليارد تومان خواهد بود در اين راستا افراد شناسايي شده اند.

نعمتي گفت: كميسيون هاي اقتصادي، كشاورزي، آب و منابع طبيعي و برنامه و بودجه، صنايع و معادن مجلس قرار شد

جلسات متعددي با دولت برگزار
كنند و مواردي كه در بحث توليد و گراني ها داريم ارتباط نزديك ميان دولت و مجلس برگزار

تا مشكلات بخش توليد حل شود.

وي يكي از بحث هاي جدي در اين جلسه را مهار نقدينگي ذكر كرد و يادآور شد: هزار و 600 تا هزار و 700 هزار ميليارد

تومان نقدينگي سرگردان در كشور
وجود دارد و به همين منظور بنا شد كه دولت و مجلس در اين زمينه همفكري كنند و راه

هاي مهار نقدينگي را شناسايي و اقدام عملي داشته باشند.

سخنگوي هيات رييسه مجلس افزود: موضوع واگذاري پروژه هاي عمراني به بخش خصوصي از ديگر مباحث در جلسه

غيرعلني امروز مجلس بود كه بر
اساس آن نوبخت قول داد اين اتفاق رخ دهد.

نعمتي ادامه داد: برداشت نكردن از ذخاير كشور اهميت بسزايي دارد كه بر مبناي اين جلسه و جلسات گذشته تلاش دولت بايد

اين باشد كه از منابع ارزي
و صندوق ذخيره ارزي به هيچ وجه برداشت نكند زيرا اين صندوق براي آيندگان است.

وي با بيان اين كه ما هيچ مشكلي در تامين كالاهاي اساسي در كوتاه مدت، ميان مدت و طولاني مدت نداريم، اظهار داشت:

وزير جهاد كشاورزي در اين
جلسه به مجلس قول داد نيازهاي كشور به كالاهاي اساسي را براي بلند مدت تامين مي كند و

صندوق ها و انبارها اشباع است.

وي يادآور شد: در ادامه جلسه غيرعلني امروز مجلس رييس تعزيرات حكومتي از نوع برخورد با گراني ها و احتكار

گزارشي را به نمايندگان ارائه كرد و
نوبخت نيز موضوع نوسانات نرخ ارز را مطرح كرد.


نماينده مردم تهران در مجلس خاطرنشان كرد: ما معتقديم كه تلاش دولت، مجلس و قوه قضاييه بايد كاهش نرخ كالاها باشد.

نعمتي تاكيد كرد كه اصلي ترين موضوعي كه در اين جلسه امروز بحث شد تعيين زمان بندي اقدامات دولت بود ، دولت بايد در

همه موضوعات اقدامات خود
را به مجلس اعلام كند و رييس سازمان برنامه و بودجه نيز قول داد كه برنامه زمان بندي

مشخص را به مجلس اعلام كند تا مردم سرگردان نشوند.

وي درمورد كالاهاي اساسي كه دولت بايد تامين كند، اظهار داشت: دولت مكلف به تامين 25 قلم كالاي اساسي از جمله كره، 

تخم مرغ و شير است كه 
نگراني در اين راستا وجود ندارد، در 6 ماهه دوم در دو نوبت اين اتفاق رخ مي دهد. ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۲۳:۲۳ ] [ smsreson ]

پنل پيامك صوتي و اپراتور صوتي پيامرسان چگونه در كسب و كار كمك مي كند؟

 

smsreson.info

 

آيا مي خواهيد بازاريابي پيامكي وتبليغات صوتي را به صورت رايگان امتحان كنيد؟پنل اس ام اس شيراز

 

ارائه دهنده بهترين پنل نمايندگي پيامك و نمايندگي پنل پيامك شيراز بهترين گزينه انتخاب براي شما كه

 

به دنبال ترقي،پيشرفت و نامي شدن هستيد.

 

پيام صوتي يك صداي از پيش از ضبط است كه شما مي توانيد به راحتي به تمامي شماره تلفن ها در

 

سراسر كشور ارسال كنيد و مدت زمان پيامك صوتي و پيام صوتي حداكثر 30 ثانيه وكمتر است. پنل صوتي

 

 خودكار است كه يكبار و با استفاده از وب سرويس ،‌‌ اپراتور صوتي تك رايان سپهر خاورميانه ،پنل نمايندگي

 

با شماره هاي متعدد شماره گيري مي كند و يك پيام صوتي ضبط شده را براي ارسال انبوه تبليغات صوتي  

 

آماده بكار ميكند.با پنل اس ام اس ، پنل پيامك ، نمايندگي پيامك صوتي وسامانه پيامك صوتي پيام رسون

 

 حداكثردسترسي در تبليغات وموفقيت و پيشرفت در كسب و كار است.

 

شمارگير هوشمند اپراتور پيامك صوتي آواي ضبط شده را به صورت هدفمندو هوشمند به ليست مخاطبين

 

و مشتريان ارسال ميكند براي ارتباط برقرار كردن با افراد خاص  با پيام هاي سفارشي و گزينه هاي مختلف

 

وارد عمل ميشود. با انتخاب نمايندگي پنل پيام صوتي و پنل كاربردي ، اين سرويس هيچ نيروي

 

انساني براي برقراري ارتباط با گيرنده پيام صوتي ندارد. گيرنده صداي فراخوان، فقط به پيام ضبط شده كه

 

مورد تائيد شماست گوش مي دهد.

 

 

 

پنل اس ام اس

 

 

ويژگي هاي اپراتور پنل پيام صوتي:

 

شما مي توانيد از اين براي به روز رساني كاركنان، همكاران يا مشتريان خود استفاده كنيد.

 

پنل پيامك صوتي كمپين انتخاباتي بهترين راه براي نامزدهاي انتخاباتي براي جمع آوري آرا وحامي

 

است.

 

سيستم ما تمام اعداد آپلود شده را ارسال مي كند و پيام هاي شما را پخش مي كند.

 

 يادآوري هايي مانند:حق بيمه، مراقبت هاي پزشكي،فراخوان عمومي،كارگزاران بورس و بانكداران و بسياري

 

ديگر .. از ديگر اعجاب اين سامانه پيامكي پيام رسون و پنل نمايندگي شيراز است.

 

 

سرويس هاي OBD يا اس ام اس هاي صوتي با نام هاي متفاوت در كشورهاي مختلف درحال استفاده هستند. صنايع


 و اصطلاحات رايج مورداستفاده براي آنها شامل پخش صوت، SMS صوتي، روبوكال و غيره مي باشد. OBD يك


 تكنولوژي ارتباطات جمعي مبتني بر صدا است كهتوانايي پخش پيام هاي صوتي پيش ضبط شده در يك روش اتوماتيك


 را دارد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۴۲:۴۱ ] [ smsreson ]

هشدار فعالان نشريات دانشجويي نسبت به تصويب لوايح مرتبط با FATF

 

مديران مسئول ۶۰ نشريه دانشجويي كشور در بيانيه‌اي نسبت به خطرات تصويب لوايح مرتبط با كارگروه FATF، هشدار دادند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري تسينم، مديران مسئول 60 نشريه دانشجويي سراسر كشور، در بيانيه‌اي خواستار عدم بررسي و تصويب لايحه FATF در مجلس شدند.

اين دانشجويان در بخشي از بيانيه خود با اشاره به خطرات تصويب لوايح مرتبط با كارگروه FATF تصويب آن را در مجلس ضربه‌اي مهلك به اقتصاد كشور دانستند.

متن اين بيانيه به شرح ذيل است:

  در برخي شهرهاي كوچك ايران مرسوم است هنگامي كه فردي در هر ساعتي از روز از دنيا برود، موذن شهر بر مأذنه مسجد بانگ اذان سر مي‌دهد و بدين طريق اهالي شهر را براي جمع شدن در مسجد مطلع مي‌سازد. دانشجو مؤذن جامعه است، اما اين بار رسالتش نه هشدار قضا شدن نماز جامعه، كه هشدار خطر مرگ اقتصاد امّ‌القراي جهان اسلام، آن هم به دست برخي مسئولان آن است.

مسئولاني كه پشت هر تريبوني از امام و شهدا دم مي‌زنند و از لزوم مقاومت در برابر استكبار مي‌گويند اما بعضي از آن‌ها آن‌طور كه قرآن اشاره نموده، وقت حمله دشمن به اقتصاد كشور، نه تنها ايمانشان افزوده نمي‌گردد، بلكه سست و مرعوب، خواسته دشمن را به او پيشكش مي‌كنند.

امروز مؤذنان جامعه اسلامي ايران در الي آخرين هشدارها و اتمام حجت خود را با مسئولان كشور مطرح مي‌كنند كه بسياري از توصيه‌هاي بازوهاي اقتصادي مستكبرين عالم توسط دولت جمهوري اسلامي در قالب معاهدات بين‌المللي اقتصادي اجرايي شده است و برخي نماينگان مجلس نيز به بهانه شفافيت، اصرار بر تصويب لوايح تدوين شده توسط همان بازوها را تنها راه اصلاح امور مي‌دانند. 

 آن شفافيتي كه براي دستيابي به آن ملت ايران بالإجبار تمام اطلاعات و تراكنش‌هاي بانكي خود را در اختيار مجموعه‌اي قرار دهند كه رياست آن به عهده دستيار وزير خزانه داري آمريكا است، جز خسارت و ضرر، عايدي ديگري براي مردم ايران نخواهد داشت و در شرايط تحريم، تنها كاركرد اين اطلاعات براي آن‌ها، تعيين نقاط هدف براي سلاح‌هاي تحريمي است.

هيچ عقل سليمي توصيه نمي‌كند به بهانه جلب اعتماد اروپا، اطلاعات نقاط حساس اقتصادي ايران و جزئيات دالان‌هاي مخفي ايران براي فرار از تحريم‌هاي آمريكا و اروپا را در اختيار وزارت خزانه‌داري آمريكا كه مغرض‌ترين تحريم كننده ايران است قرار دهيم تا آن‌ها با بستن راه‌هاي مقابلۀ ايران، حلقه‌ي تحريم‌ها را تنگ‌تر از قبل كنند كه اين كار جز ضربه‌اي مهلك، خائنانه و جاهلانه به اقتصاد ايران، نام ديگري نخواهد داشت.

ما به عنوان قشر فرهيخته جامعه دانشگاهي، نمايندگان مجلس را به دقايقي تفكر توصيه مي‌كنيم و معتقديم آن‌ها بايد با خود بينديشند، هنگامي كه مطابق آمارها، قريب به 170 كشور از مجموعه كشورهاي جهان عضو FATF نيستند، چرا اين كشورها با موانع بزرگ در مراودات بانكي بين‌المللي خود مواجه نيستند؟

مطابق قوانين FATF، قرارگرفتن در ليست سياه يا خارج شدن از آن با اجماع آراي همه اعضا صورت مي‌گيرد، لذا وكلاي ملت بهتر است به جاي تلاش در جهت تصويب لوايح چهارگانه و بيشتر غرق شدن در منجلاب FATF، دولت و بازوي ديپلماسي آن را راه انداخته و با كشورهايي كه عضو FATF هستند مذاكره كند تا اين اجماع براي بازگشت ايران به ليست سياه شكل نگيرد.

نكته مهمتر آن است كه، راه رهايي اقتصاد كشور از ليست‌هاي سياه و رنگارنگ ديگر، بستن پيمان‌هاي پولي دوجانبه و ارتباطات محكم اقتصادي با كشورهاي همسايه و ديگر كشورها است.

اگر امروز نمايندگان ملت خطا كنند، عاقبت ايران دقيقاً مطابق عاقبت پاكستان در راه آمدن با نهادهاي مالي تحت سلطه آمريكا خواهد شد كه در اجراي توصيه‌هاي FATF و تصويب قوانين مد نظر آن، از هيچ قدمي فروگذار نكرد اما پس از سه سال و با ارائه تمام اطلاعات دقيق مالي پاكستان، اين كشور همچنان در ليست خطرناك اين نهاد بين‌المللي قرار دارد، چرا كه FATFيك سري ساختار و مقررات صرف نيست كه با تصويب آن‌ها اعتماد اروپا و آمريكا جلب شود، بلكه هر كشوري از جمله ايران و پاكستان بايد بر اساس اكشن پلن تعهد داده شده، تمامي اعضاي SDN LIST را تحريم كرده و هيچگونه خدماتي به آنها ارائه نكنند تا نظرات FATF تأمين شود.

اگر امروز ايران بين دوراهي FATF يا پيمان‌هاي پولي دوجانبه با كشورهاي مختلف گزينه اول را انتخاب كند قطعاً روزي بخاطر حمايت از گروه‌هاي مختلف مقاومت اسلامي به امروز پاكستان دچار خواهد شد و شايد از همين جهت است كه «خوان زاراته» (معاون مديريت مبارزه با تروريسم و جرايم مالي خزانه‌داري آمريكا) مي‌گويد: «براي قرار دادن ايران در تنگنا و سخت‌تر كردن شرايط براي اين كشور، به حضور كامل FATF در ايران نياز داريم» و خانم «سيگال مندكلر» (معاون وزارت خزانه‌داري آمريكا) به طولاني شدن روند تصويب لوايح وابسته به FATF از جمله كنوانسيون مبارزه با تامين مالي تروريسم در مجلس شوراي اسلامي اعتراض مي‌كند امّا؛ چه بسيارند عبرت‌ها و چقدر كم‌اند عبرت‌گيرندگان.

 

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته
شصت نشريه دانشجويي دانشگاه‌هاي مختلف كشور

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۵:۴۹ ] [ smsreson ]

 اندر اهانت‌هاي پياپي «ترامپ» به حاكمان عربستان

 

اهانت‌هاي رئيس جمهوري آمريكا به رژيم آل سعود و اينكه اين رژيم بدون حمايت‌هاي واشنگتن حتي دو هفته

هم دوام نمي‌آورد، همچنان با سكوت حاكمان عربستان روبرو است.

 

دونالد ترامپ كه اولين بار واژه گاو شيرده را براي رژيم آل سعود به كار برد و اينكه تنها ارزشي كه عربستان

 برايش دارد، نفت آن است كه بايد چپاول شود، طي هفته اخير دو بار الفاظ و عبارت‌هاي بسيار توهين‌آميز و

 حقارت‌بار را براي حاكمان عربستان به كار برد .

ترامپ روز شنبه 7 مهر جاري (29 سپتامبر) ترامپ رئيس جمهوري آمريكا گفت سلمان بن عبدالعزيز پادشاه

سعودي چندين تريليون دلار دارد و بدون ايالات متحده آمريكا، فقط خدا مي‌داند چه بر سر پادشاهي سعودي

خواهد آمد.

ترامپ به فاصله كوتاهي از اين سخنان تحقيرآميزش، بار ديگر در جمع طرفداران خود گفت: به پادشاه عربستان

گفتم نمي‌تواني بدون ما حتي دو هفته در قدرت باقي بماني؛ بايد پول بدهي!

سكوت مرگبار مقامات و رسانه‌هاي رژيم سعودي در برابر اهانت‌هاي پشت سر هم ترامپ و ديگر مقامات

 آمريكايي به رژيم آل سعود در حالي است كه حكومت سعودي تنها به خاطر انتقاد دولت كانادا از نقض گسترده

حقوق بشر در عربستان، روابط خود با اين كشور را قطع كرد و سفير خود را فراخواند و كانادا را به دخالت در

امور خود متهم كرد، پيشتر هم روابط خود با قطر را تنها به خاطر عدم همراهي با سياست‌هاي جنگ افروزانه

 خود قطع كرد و بارها نيز جمهوري اسلامي ايران را به دخالت در امور داخلي خود متهم كرده و از حاكميت و

استقلال خود دم زده است.

اهانت‌هاي پياپي ترامپ به حاكمان عربستان دستمايه فعالان در فضاي مجازي و كاريكاتوريست‌هاي عرب شده

است.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۲۶:۵۱ ] [ smsreson ]

تخفيف جشنواره عيد تا عيد

 

پنل اس ام اس

 

 

 

شركت تك رايان سپهر خاورميانه وپنل اس ام اس شيراز

 

عيد غدير روز هجدهم ذي‌الحجه از بزرگ‌ترين اعياد شيعيان.

 

بنابر روايات در روز هجدهم ذي‌حجه سال دهم هجرت پيامبر اكرم(ص) به دستور خدا امام علي(ع) را به

 

مقام خلافت و امامت منصوب كردواقعه غدير در سفر حجة الوداع سال دهم هجري و در سرزمين غدير

 

خم روي داد.

 

در احاديث شيعه تعابيري هم چون عيدُاللهِ‌ الاكبر (بزرگ‌ترين عيد الهي) عيد اهل بيت حضرت محمد(ص)،

 

اشرف الاعياد (والاترين عيد) براي اين روز به كار رفته است.

 

شيعيان در سراسر جهان اين روز را جشن گرفته، مراسم مختلفي در گرامي‌داشت آن برگزار مي‌كنند. در

 

قرون اخير برگزاري اين جشن از افتخارات شيعه محسوب مي‌شود.

 

نمايندگي پنل پيامك شيراز وپنل پيامك صوتي ضمن عرض تبريك عيد قربان و عيد غدير به تمامي

 

كاربران محترم و آرزوي لحظاتي خوش براي شما عزيزان ، بسته هاي  تخفيفي خود را ويژه جشنواره عيد

 

تا عيد ارائه ميدهد.

 

يك هديه و پيشنهاد فوق العاده وباور نكردني و قابل تآمل  فقط براي شما نازنين ها

 

 

 

 

 

 

نمايندگي پنل پيامك ، پنل اس ام اس و پنل پيامك با  ارائه پنل هاي كاربري و پنل هاي نمايندگي  با

 

تخفيف  75٪  الي 100٪ براي شما اين اعياد بزرگ را برايتان دلچسب و شاد ميكند.

 

با ما تماس بگيريد و از اين فرصت استثنائي بهرمند شويد.

 

07137325725

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۵۹:۳۹ ] [ smsreson ]

|سرنوشت حكم دادگاه لاهه در رابطه با رفع تحريم‌هاي آمريكا عليه ايران چه خواهد بود؟ 

حكم دادگاه لاهه در رابطه با شكايت ايران از آمريكا براساس پيمان «مودت» صبح امروز اعلام شد اما سؤالاتي در رابطه با ضمانت اجرايي و سرنوشت اين حكم وجود دارد . . . .

جلسه ديوان بين‌المللي دادگستري امروز چهارشنبه قرار موقت درباره شكايت ايران از آمريكا نزد اين دادگاه را صادر كرد.بر اساس اين گزارش، قاضي در قرائت حكم خود اعلام كرد كه بر اساس اجماع آراي قضات، آمريكا بايد تمام محدوديت‌ها بر اساس تصميم 8 مي (خروج از برجام)، بر صادرات آزادانه دارو و اقلام پزشكي و كشاورزي و غذايي و نيز قطعات يدكي هواپيمايي و خدمات مرتبط را رفع كند.

قاضي همچنين اعلام كرد كه پرونده ادامه پيدا خواهد كرد، اين بدين مفهوم است كه ديوان بين‌المللي دادگستري رسيدگي به اين پرونده و شكايت را در حوزه صلاحيت خود تشخيص داده است.اين حكم همچنين از آمريكا خواست كه مجوزهاي لازم براي پرداخت‌ها و انتقال‌هاي لازم در خصوص كالاهاي فوق الذكر را صادر كند.هرميداس باوند، استاد حقوق بين‌الملل و روابط بين‌الملل در اين خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار بين‌الملل خبرگزاري تسنيم با بيان اينكه تصميماتي كه دادگاه لاهه اتخاذ مي‌كند، لازم الاجراست، اظهار داشت: اما اگر طرف محكوم، از مسئوليت خود شانه خالي كند، طرف مقابل مي‌تواند پرونده را به شوراي امنيت ببرد و اين شورا مي‌تواند توصيه كند و يا تصميم بگيرد و دست به اقدام عملي بزند.

وي ادامه داد: درباره تصميم شوراي امنيت، اگر طرف محكوم عضو دائم اين شورا باشد مانند آمريكا معمولاً به تصميمات بي‌توجه خواهد بود، مانند پرونده‌اي كه درباره نيكاراگوئه در دهه 80 شكل گرفت و به شوراي امنيت رفت؛ آمريكا اگرچه محكوم بود اما به آن توجهي نكرد و با توجه به عضويت دائم اين كشور نيز اتفاقي نيفتاد.

اين استاد دانشگاه يادآور شد: علاوه بر آن، در شرايط فعلي فردي مانند ترامپ در آمريكا رئيس‌جمهور است كه اعلام كرده به هيچ وجه ملتزم به پذيرش تصميمات دادگاه نيست و رويكرد وي به نهادها و سازمان‌هاي بين‌المللي نيز به‌روشني نزاكت ديپلماتيك وي را نشان مي‌دهد كه يك نمونه آن پس گرفتن امضايش در مورد پيمان پاريس و تأكيد وي بر اولويت منافع ملي آمريكا بر همه نهادها و سازمان‌هاست.

باوند در خصوص اينكه اين نوع پرونده‌ها چه نتيجه عملي براي كشورمان به‌همراه خواهد داشت نيز گفت: پيروزي در اين نوع پرونده‌ها اعتبار سياسي و رواني كشور را نزد افكار عمومي جهاني و كشورهاي دنيا افزايش خواهد داد و كشورهاي غربي را كه در ماجراي برجام با احتياط كنار ايران قرار گرفته‌اند تشويق به حمايت و فشار بيشتر بر آمريكا خواهد كرد. اين ماجرا مي‌تواند ابزاري براي فشار افكار عمومي داخل آمريكا به دولتمردان خودشان در خصوص رفتار با ايران نيز باشد.

در فكت‌شيت منتشرشده از سوي وزارت امور خارجه كشورمان در رابطه با حكم ديوان لاهه در مورد اين حكم آمده است:

جمهوري اسلامي ايران با استقبال از تصميم ديوان بين المللي دادگستري به‌عنوان ركن اصلي قضايي سازمان ملل متحد و صدور قرار موقت اين محكمه عليه اقدام غيرقانوني دولت آمريكا در بازگرداندن تحريم‌هاي يك‌جانبه كه با خروج اين كشور از برجام صورت گرفت، تصميم ديوان را كه با اتفاق آراء اتخاذ شده است، نشانه بارز ديگري در تأييد حقانيت جمهوري اسلامي ايران و غيرمشروع و ظالمانه بودن تحريم‌هاي آمريكا عليه مردم و شهروندان كشورمان مي‌داند.

اين محكمه جهاني با تصريح بر اينكه قراري كه صادر كرده، الزام‌آور و لازم الاتباع بوده و موجد تعهدات بين المللي مي‌باشد، اعلام كرد كه دولت ايالات متحده ملزم است طبق تعهدات بين المللي خود موانع ناشي از اقداماتش به‌موجب تصميم‌هاي غيرقانوني را كه با خروج از برجام اتخاذ كرده، از جمله موانعي كه در مسير روابط تجاري ايران در حوزه‌هاي مشخصي برقرار كرده، برطرف نمايد.

دولت آمريكا نيز به حكم روز چهارشنبه ديوان بين‌المللي دادگستري درباره شكايت ايران از اين كشور به‌دليل تحريم‌هاي يكجانبه واشنگتن عليه تهران واكنش نشان داد.

طبق گزارش خبرگزاري فرانسه، دولت آمريكا در واكنش به حكم اين دادگاه، آن را «بي‌ارزش» خوانده است. دولت آمريكا همچنين بار ديگر اعلام كرده اين نهاد در موضوع تحريم‌هاي ايران صلاحيت رسيدگي به پرونده را ندارد.

 ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۰۴:۱۰ ] [ smsreson ]

چرا سپاه "هجين" را براي حمله موشكي شبانه به تروريست‌ها انتخاب كرد؟

سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بامداد دوشنبه با ۶ فروند موشك بالستيك از نسل جديد موشكهاي قيام  و ۷

فروند پهپاد رزمي مواضع و مقرهاي تروريست‌ها را در شرق فرات در خاك سوريه مورد هدف قرار داد؛ در

گزارش زير با اهميت منطقه مورد حمله بيشتر آشنا شويد.

 

سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بامداد دوشنبه با 6 فروند موشك بالستيك و 7 فروند پهپاد رزمي بمب افكن با نام

صاعقه (مهندسي معكوس شده RQ170 ) ، مواضع و مقرهاي تروريست‌ها را در شرق فرات در خاك سوريه

هدف قرار داد و تعداد زيادي از آنها را به هلاكت رساند.

سپاه پاسداران در اطلاعيه‌اي اعلام كرد كه اين عمليات، در پي جنايت تروريست‌ها در حمله مسلحانه به مردم و

 نيروهاي رژه‌رونده در جريان رژه نيروهاي مسلح در 31 شهريور ماه گذشته بوده است.

اما با نگاهي كوتاه به محلي كه  موشك‌هاي نقطه‌زن سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به آنجا اصابت كرده مي‌توان

دريافت كرد كه اين محل پيش از اين به‌صورت دقيق نقطه‌يابي شده است.

 

*شهرك "هجين"  كجاست؟*

 شهرك هجيني كه موشك‌‌هاي نقطه‌زن سپاه پاسداران به آن اصابت كرد تا تروريست‌ها را به هلاكت برساند،

كنار رود فرات و در 22كيلومتري شهر بوكمال قرار دارد. رود فرات كه  از تركيه سرچشمه مي‌گيرد و از رقه،

ديرالزور و الميادين عبور مي‌كند به شهرك هجين و پس از آن به‌سمت عراق مي‌رود.

بر اساس اين گزارش، در شرق فرات و به‌سمت مرزهاي عراق جزاير كوچك و پراكنده‌اي و استراتژيكي  وجود

دارد كه اين مناطق امن و سرپناه بعضي از تكفيري‌ها براي فرار از تيررس نيروهاي متحدين و ارتش سوريه

تبديل شده است. اين جزاير چيزي حدود 4هزار كيلومترمربع است كه همچنان در اختيار نيروهاي تكفيري

است.

 

*چرا هجين براي حمله در شب انتخاب شد؟*

بر اساس اطلاع و بررسي‌هاي خبرنگار تسنيم، بخش اعظم نيروهاي پياده و حتي رهبران و فرماندهان برجسته

 تكفيري و داعشي كه الاحوازيه هم ذيل اين گروه‌ها تعريف مي‌شود، از اين نقطه مأموريت پيدا كردند تا

در  اهواز دست به اقدام تروريستي بزنند. اين تروريست‌ها روزها خودشان را پشت كرانه‌هاي شرقي رود فرات

پنهان مي‌كنند و از همين نقطه پدافند انجام مي‌دهند كه نيروهاي دموكراتيك شمال و نيروهاي متحدين و

ارتش سوريه به آنها حمله نكنند و شبها نيز براي استراحت به مقر خود كه در هجين است، بازمي‌گردند.

همچنين اينكه گفته شده عمليات سپاه پاسداران برق‌آسا بوده به اين دليل است كه تروريست‌ها فكر نمي‌كردند

در طول شب به آنها حمله شود و انتخاب اين محل به اين دليل بوده كه غافلگيري تروريست‌ها بيشترين تخريب

 را داشته باشد.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۴۱:۵۶ ] [ smsreson ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ]
.: Weblog Themes By iranblag :.

درباره وبلاگ

سامانه پيام كوتاه ((پيام رسون)) سامانه پيام كوتاه رايگان و نمايندگي سامانه پيام كوتاه در سايت پيام رسون
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب